Hlasujte za najlepšiu obnovu tradičnej architektúry

Strecha roľnícko-remeselníckeho domu v Budmericiach

V Bratislavskom regióne sa stále dá nájsť veľa dobrých príkladov obnovy a využitia tradičnej architektúry.
Poškodené múry, deravé potrubia či nerovné steny zďaleka nemusia byť dôvodom na zbúranie starého objektu. Mnohé projekty sú príkladom toho, ako dopomôcť k novému životu aj domom v zaslúžilom veku.
Počas roka 2016 sme dostali početné tipy na obnovenú tradičnú architektúru, a tiež sme s kolegami aktívne vyhľadávali príkladné projekty obnovy v Bratislavskom regióne. Odborná porota z týchto tipov navrhla na ocenenie 6 projektov obnovy, ktoré vám predstavujeme na našej stránke.
O tom, ktorý z týchto objektov získa Cenu verejnosti, môžete rozhodnúť aj vy v internetovom hlasovaní na www.ainova.sk/rocnik 2016, kde nájdete tohtoročnú galériu nominovaných projektov obnovy.

[mailpoet_form id="1"]

Súvisiace články

Ocenia vynovené historické stavby regiónu Malých Karpát

Zviditeľnenie pozitívnych príkladov obnovy architektonického dedičstva v oblasti Malých Karpát je cieľom Ocenenia za príkladnú obnovu. Súťažou chce občianske združenie Academia Istropolitana Nova (AINova) prispieť k zachovaniu kultúrneho dedičstva v podobe historických stavieb v malokarpatskom regióne. Práve rôzne historické stavby a to nielen tie, ktoré sú ako pamiatky chránené, sa významne podieľajú na vytváraní typického rázu každej krajiny.