V Považskej galérii umenia snívanie o zemi a vesmíre

Výstavu Sny o zemi a vesmíre fotografa Miroslava Chebena pripravila vo svojich výstavných priestoroch Považská galéria umenia (PGU) v Žiline. Ide o symbiózu cyklov fotografickej tvorby autora: Sny o kvetoch, Sny o stromoch, Sny o mestách a Sny o vesmíre, ktoré patria medzi jeho najobľúbenejšie.
Miroslav Cheben, ktorý žije a tvorí v Ružomberku, patrí aj napriek svojmu ťažkému zdravotnému postihnutiu medzi veľmi aktívnych a produktívnych fotografov. V ruke síce neudrží fotoaparát, ale vytvára množstvo nových fotografií z negatívov a diapozitívov vo svojom archíve na počítači pomocou rôznych digitálnych efektov. V tomto roku vystavoval na viacerých výstavách na Slovensku. Od 16. do 19. októbra by mal vystavovať fotografie s vesmírnou tematikou v Piešťanoch v rámci ASTROFILM-u. Vyvrcholením fotografickej činnosti autora v tomto roku bude výstava v Liptovskom múzeu v Ružomberku, na ktorej predstaví približne 250 fotografií, ktoré budú prierezom jeho 35-ročnej tvorby. Vernisáž výstavy Sny o zemi a vesmíre sa uskutoční 4. septembra o 17:00 hodine v malej výstavnej sieni žilinskej PGU. Výstava potrvá do 12.októbra.
Agentúru SITA informovala Považská galéria umenia v Žiline.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Považská galéria umenia

Považská galéria umenia ( PGU ) vznikla v roku 1976 osamostatnením sa od Považského múzea. Sídli v objekte na Štefánikovej ul. č. 2 v Žiline. Od júna roku 1999 svoju činnosť Považská galéria umenia vykonáva pod vedením riaditeľa Mgr. Milana Mazúra.

Obnova.sk Foto

Ako prvý vždy ten tretí

Martin Marenčin a Jozef Ondzik predstavujú v Považskej galérii umenia v Žiline dva autorské súbory dokumentárnej fotografie. Podstatnú časť autorských pohľadov na súčasné Slovensko predstavujú výsledky dvoch grantových programov pre dokumentárnych fotografov, prostredníctvom ktorých obaja autori dostali šancu predstaviť svoju víziu o aktuálnej slovenskej realite.

Trienále Ekoplagát v Žiline po desiaty raz

EKOPLAGÁT´05, medzinárodná súťažná prehliadka vydaných plagátov s tematikou ochrany prírody a životného prostredia sa v tomto roku uskutočňuje po desiaty raz. Pripomína si teda svoje významné jubileum. Otvorenie trienále bude 13. októbra o 15.00 hod. vo výstavných priestoroch Považskej galérie umenia v Žiline. Budú na ňom vyhlásení aj ocenení autori, ktorých diela vyberie medzinárodná porota. Podujatie potrvá do 27. novembra.