V Bratislave začínajú s búraním Snežienky na Železnej studničke

Vo štvrtok 2. septembra začínajú s búraním Snežienky na Železnej studničke v Bratislave. Z lesoparku na skládku odvezú až 1 600 ton betónu. Práce bude realizovať mestská časť Nové Mesto, ktorá má skelet v správe. Na sociálnej sieti o tom informujú Mestské lesy v Bratislave (MLB). „Práce budú trvať približne dva mesiace a prevádzka lanovky väčšinu času nebude obmedzená,” uvádzajú.

S búracími prácami bude spojený zvýšený pohyb nákladných áut po Ceste mládeže od Červeného mosta po Snežienku. „S búracou firmou sme sa dohodli, že vzhľadom na rekreačný charakter oblasti sa nebude robiť odvoz sutiny cez víkendy, ale len počas pracovných dní,” konštatujú MLB s tým, že vodiči boli tiež poučení o nutnosti dodržiavať maximálnu rýchlosť 30 kilometrov za hodinu a dbať na bezpečnosť peších aj cyklistov.

Výletná reštaurácia Snežienka vznikla v roku 1975 a v nasledujúcich rokoch bola populárnym miestom vychádzok a spoločenských podujatí. Po roku 1990 začala postupne chátrať a dnes je z nej už len ruina. „V minulosti boli plány nahradiť Snežienku hotelom, od čoho sa nakoniec, našťastie, upustilo. Momentálnym zámerom je odstránenie skeletu, o budúcnom využití tohto pozemku sa rozhodne neskôr,” poznamenali mestské lesy. Hlavné slovo bude mať správca pozemku, teda mestská časť Nové Mesto. „Za MLB budeme preferovať riešenie, ktoré najmenej zaťaží toto obľúbené rekreačné územie autami z hľadiska údržby a zásobovania prípadného objektu. Samotné odstránenie ruiny bývalej reštaurácie vnímame veľmi pozitívne,” uzatvárajú mestské lesy.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Niekoľko poznámok k projektu ťažby zlata v Kremnici

27.12.2005 | Changenet.sk | Zuzana Balážová |
Koncom roka prebehla séria diskusií s občanmi Kremnice a okolitých obcí, na ktorých firmy Kremnica Gold a jej materská – kanadská spoločnosť Tournigan Gold predstavovali svoj zámer, obnoviť ťažbu zlata v Kremnici. V prvom momente si každý z nás predstavil ťažbu, na akú sme boli zvyknutí z minulosti, v miere, ktorú toto územie unesie. Viacerí sa iste potešili, že vzniknú nové pracovné miesta. Skúsme si však čísla uvádzané v popise projektu predstaviť.

Odpovede