Práce na obnove Medickej záhrady v Starom Meste v Bratislave ukončia tento mesiac

Práce na obnove Medickej záhrady v bratislavskom Starom Meste ukončia tento mesiac. Mestská časť o tom informuje na sociálnej sieti. „Tento týždeň začneme s opravou mlatových chodníkov. Rekonštrukčné práce začnú v stredu 3. novembra a nepotrvajú dlhšie ako mesiac,” uvádza Staré Mesto. Práce sú naplánované tak, aby počas nich nemuseli zatvárať areál pre návštevníkov. „Záhrada zostáva pre verejnosť otvorená, chodníky, na ktorých budú realizované rekonštrukčné práce, budú ohradené,” dodáva mestská časť.

Po ukončení prác budú chodníky krajšie a najmä bezpečnejšie, bez nerovností, pre ktoré na nich vznikajú mláky. V rámci obnovy Medickej záhrady Staré Mesto obnovilo lavičky a nádoby na kvety, pribudol aj nový mobiliár. „Liatinové konštrukcie lavičiek sú obnovené, drevené latky sú nové, ošetrené bielym transparentným náterom, neprekrývajúcim prirodzenú kresbu dreva,” uvádza mestská časť s tým, že na biely náter naniesli ešte špeciálny nanonáter, ktorý spomaľuje starnutie dreva a uľahčuje odstránenie nežiaducich kresieb. Staré smetné koše nahradili nové nádoby na triedený odpad. Renováciou prešla aj fontána Labute, ktorú zrealizoval súkromný investor HB Reavis.

Rozsiahlu revitalizáciu Medickej záhrady spustilo Staré Mesto v apríli tohto roka. Za posledných dvadsať rokov sa v záhrade robili len kozmetické úpravy. Kompletnou rekonštrukciou prešla v rokoch 1985-1988. V roku 2006 zrekonštruovali komunikácie, v roku 2014 mestská časť vymenila štrkový povrch za mlátový. Potom už boli komunikácie a chodníky opravované len na miestach, kde bol havarijný stav.

foto: FB Zuzana Aufrichtová

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Odpovede