Socha/Objekt – Salón výtvarníkov Trnavského kraja

Galéria Jána Koniarka v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom v Trnave a Záhorskou galériou v Senici pozýva na vernisáž kolektívnej výstavy umelcov trnavského regiónu SOCHA/OBJEKT, ktorá sa bude konať vo výstavných priestoroch Synagógy – Centra súčasného umenia na Halenárskej ulici v Trnave v utorok 28. júna 2005 o 17.00 hod.
Výstava, ktorá má pomôcť vytvoriť povedomie spolupatričnosti lokálnej umeleckej komunity, predstaví pätnásť výtvarníkov, ktorí sú buď rodiskom alebo bydliskom spojení s Trnavským krajom. Pätnásť výtvarníkov s rôznymi pohľadmi na svet, rôzneho generačného zaradenia, pohlavia či vzdelania, ktorí tvoria umenie trojrozmerne: v sochách a objektoch z rôznych materiálov. Miloš Balgavý, Trnava; Jozef Barinka, Bratislava; Andrej Csillag, Šaľa; Dušan Grečner, Bratislava; Anton Hanzalík, Holíč; Katarína Horváthová-Pripková, Dobrá Voda; Lubomír Jakubčík, Piešťany; Samuel Juriš, Trnava; Miroslav Korčák, Skalica; Ivan Kybast, Praha; Ján Maca, Senica; Marcel Málik, Trnava; Jozef Sušienka; Hlohovec; Klaudia Šimuničová-Kafúnová, Cífer; Marcel Taranda, Skalica. A všetci sa stretnú tento rok ešte raz: v pripravovanej Virtuálnej galérii na stránke www.gjk.sk.

Výstava potrvá do 26. augusta 2005. Galéria upozorňuje návštevníkov na zmenu otváracích hodín v čase letnej sezóny, kedy bude v Synagóge – Centre súčasného umenia otvorené denne okrem pondelka a štátnych sviatkov v novom čase: Ut – Pi 10.00 – 12.00, 13.00 – 18.00 hod., So – Ne
13.00 – 18.00.

Organizátori: Galéria Jána Koniarka v Trnave; Trnavský samosprávny kraj v Trnave a Záhorská galéria v Senici
Miesto: Synagóga – Centrum súčasného umenia, Halenárska 2, Trnava
Vernisáž: 28. júla 2005 o 17.00 hod.
Trvanie výstavy: 29. jún – 26. august 2005

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

IN-FORMÁCIA. Zbierky bez hraníc IV

Galéria Jana Koniarka v Trnave v spolupráci s FRAC du Grand Est pripravila výstavu súčasného vizuálneho umenia s názvom IN-FORMÁCIA/IN-FORMATION vo všetkých výstavných priestoroch galérie (Synagóga – Centrum súčasného umenia, Kopplov kaštieľ, Stála expozícia sochárskej tvorby Jána Koniarka).

Galéria NOVA

Galéria NOVA vznikla koncom roku 1990 a je najstaršou súkromnou galériou na Slovensku. Jej výstavný priestor sa nachádza priamo pod Michalskou bránou v centre Bratislavy. Medzi hlavné ciele galérie NOVA patria prezentácia najvýznamnejších trendov v súčasnom výtvarnom umení. Galéria NOVA sa hlavne orientuje a podporuje umelcov, ktorí sa venujú tvorbe sklenných objektov v duchu tradície Ciglerovej sklárskej školy.

Kultúrno-historické pamiatky: SENICA

Rímskokatolícky farský kostol Panny Márie
na Námestí oslobodenia v Senici. Vybudovaný v roku 1631 pôvodne ako evanjelický. V roku 1654 sa kostol stal znovu katolíckym. Kaplnka svätej Anny na Námestí oslobodenia južne od rímskokatolíckeho farského kostola. Kaplnka je gotická, jednopriestorová stavba zo začiatku 15.storočia. Nachádza sa v nej drevený oltár, zložený z fragmentov dvoch rôznych oltárov datovaných do 18. storočia.
Pod kaplnkou sa nachádza krypta s valenou klenbou, prístupná v západnej časti otvorom v podlahe zakrytým kamennou doskou s nápisom a letopočtom 1754. Slúžila pravdepodobne ako pohrebná kaplnka a krypta pod ňou ako kostnica.

VÝROČNÁ SPRÁVA SNK za rok 2000

4 ČINNOSTI (PRODUKTY) ORGANIZÁCIE A ICH NÁKLADY 4.1 Ústav knižničných fondov 4.1.1 Stále činnosti: Akvizícia všetkých typov dokumentov, budovanie fondu študovní a príručných knižníc, budovanie databázy dodávateľov, deziderát a nahlásených kníh, Nákupná a oceňovacia komisia, Akvizičná komisia, budovanie vzájomných výmenných vzťahov v rámci MVD, získavanie dokumentov podľa požiadaviek zahraničných partnerov, tvorba ponukových zoznamov multiplikátnych a neprofilových dokumentov, správa fondu MVD, správa majetkovoprávnej evidencie…