Socha/Objekt – Salón výtvarníkov Trnavského kraja

Galéria Jána Koniarka v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom v Trnave a Záhorskou galériou v Senici pozýva na vernisáž kolektívnej výstavy umelcov trnavského regiónu SOCHA/OBJEKT, ktorá sa bude konať vo výstavných priestoroch Synagógy – Centra súčasného umenia na Halenárskej ulici v Trnave v utorok 28. júna 2005 o 17.00 hod.
Výstava, ktorá má pomôcť vytvoriť povedomie spolupatričnosti lokálnej umeleckej komunity, predstaví pätnásť výtvarníkov, ktorí sú buď rodiskom alebo bydliskom spojení s Trnavským krajom. Pätnásť výtvarníkov s rôznymi pohľadmi na svet, rôzneho generačného zaradenia, pohlavia či vzdelania, ktorí tvoria umenie trojrozmerne: v sochách a objektoch z rôznych materiálov. Miloš Balgavý, Trnava; Jozef Barinka, Bratislava; Andrej Csillag, Šaľa; Dušan Grečner, Bratislava; Anton Hanzalík, Holíč; Katarína Horváthová-Pripková, Dobrá Voda; Lubomír Jakubčík, Piešťany; Samuel Juriš, Trnava; Miroslav Korčák, Skalica; Ivan Kybast, Praha; Ján Maca, Senica; Marcel Málik, Trnava; Jozef Sušienka; Hlohovec; Klaudia Šimuničová-Kafúnová, Cífer; Marcel Taranda, Skalica. A všetci sa stretnú tento rok ešte raz: v pripravovanej Virtuálnej galérii na stránke www.gjk.sk.

Výstava potrvá do 26. augusta 2005. Galéria upozorňuje návštevníkov na zmenu otváracích hodín v čase letnej sezóny, kedy bude v Synagóge – Centre súčasného umenia otvorené denne okrem pondelka a štátnych sviatkov v novom čase: Ut – Pi 10.00 – 12.00, 13.00 – 18.00 hod., So – Ne
13.00 – 18.00.

Organizátori: Galéria Jána Koniarka v Trnave; Trnavský samosprávny kraj v Trnave a Záhorská galéria v Senici
Miesto: Synagóga – Centrum súčasného umenia, Halenárska 2, Trnava
Vernisáž: 28. júla 2005 o 17.00 hod.
Trvanie výstavy: 29. jún – 26. august 2005

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

This is my place

Projekt „This is my place“ reflektuje aktuálne podoby výtvarného umenia najmladšej generácie slovenských autorov. Kurátor Pavel Urban zo Štátnej galérie v Banskej Bystrici ponúkol výstavné miesto (This is my place) jedenástim umelcom (Marko Blažo, Martin Derner, Jana Farmanová Š., Dorota Kenderová, Marek Kianička, Marianna Mlynárčiková, Rastislav Podoba, Maroš Rovňák, Nóra Ružičková, Dorota Sadovská, Veronika Šramatyová).

Na Trienále plagátu v Trnave bude vystavovať 221 dizajnérov

Trnava sa už po siedmy raz stane dejiskom medzinárodnej súťažnej prehliadky plagátov Trienále plagátu 2009. Súťaž je určená pre profesionálnych grafických dizajnérov a študentov vysokých škôl. Tohtoročnou novinkou je kategória dizajn webových stránok, ktorá rozširuje vlastnosti a možnosti plagátu. Ako agentúru SITA informovala PR manažérka Galérie Jána Koniarka Zuzana Dohnalová, do súťaže sa tento rok zapojilo 221 grafických dizajnérov z 37 krajín, vystavených bude 427 plagátov a 40 webových stránok. Súťažiť mohli len plagáty vydané od marca 2006 do 15. mája 2009.

IN-FORMÁCIA. Zbierky bez hraníc IV

Galéria Jana Koniarka v Trnave v spolupráci s FRAC du Grand Est pripravila výstavu súčasného vizuálneho umenia s názvom IN-FORMÁCIA/IN-FORMATION vo všetkých výstavných priestoroch galérie (Synagóga – Centrum súčasného umenia, Kopplov kaštieľ, Stála expozícia sochárskej tvorby Jána Koniarka).