Na architektúru a umelecké odbory sa treba hlásiť v novembri

Záujemcovia o štúdium architektúry a umeleckých odborov sa musia v novembri hlásiť na vysoké školy. Ide väčšinou o odbory, ktoré si vyžadujú talentové skúšky. Slovenská technická univerzita v Bratislave do 24. novembra prijíma prihlášky na Fakultu architektúry. Do 30. novembra majú čas tí, ktorí sa chcú venovať herectvu, tancu či výtvarníctvu. Prihlášky dovtedy očakávajú Hudobná a tanečná fakulta Vysokej školy múzických umení v Bratislave a Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave, Fakulta dramatických umení, Fakulta múzických umení a Fakulta výtvarných umení Akadémie umení v Banskej Bystrici.

Vysoké školy požadujú okrem zaslania prihlášok aj ďalšie dokumenty, väčšinou životopis, potvrdenie o zaplatení poplatku za prijímacie pohovory, kópie diplomov, certifikátov či vysvedčení zo zahraničných škôl. Prihlášky treba vyplniť podľa toho, o ktorý stupeň štúdia máte záujem. Môže ísť o bakalárske, magisterské, inžinierske alebo doktorandské vysokoškolské štúdium. Formulár prihlášky sa dá stiahnuť z webovej stránky Ministerstva školstva (MŠ) SR www.minedu.sk.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Umelecké vysoké školy chcú viac peňazí

Umelecké vysoké školy požadujú viac peňazí na umeleckú činnosť. Tri školy – Vysoká škola múzických umení (VŠMU) v Bratislave, Vysoká škola výtvarných umení (VŠVU) v Bratislave a Akadémia umení v Banskej Bystrici chcú, aby im ministerstvo školstva dávalo ročne o 30 miliónov korún viac.