Vysoka skola vytvarnych umeni

Vysoka skola vytvarnych umeni bola zalozena v roku 1949. K odborom malby, grafiky, socharstva a restaurovania pribudali od konca patdesiatych rokov viacere oddelenia……uzitkoveho umenia a architektury, cim sa zacal naplnat povodny projekt vysokej skoly spajajucej v plnom dialogu discipliny volneho i uzitkoveho umenia. Tento profil je pre skolu charakteristicky dodnes. K radikalnej zmene doslo na VSVU po roku 1990. Nastupila tu silna stredna generacia slovenskych vytvarnikov – pedagogov, pribudli nove odbory, znacne sa zvysil pocet prijimanych studentov. Dnes ma VSVU 11 katedier so 69 pedagogmi a priblizne 550 studentami.

Zakladnou formou studia je denne studium, ktore moze byt:


1. bakalarske v trvani 8 semestrov

2. magisterske v trvani 4 semestrov, ktore nadvazuje na bakalarske studium

3. doplnkove v trvani max. 4 semestrov

4. doplnkove pedagogicke v trvani 4 semestrov

Studijne odbory: architektura, fotografia a video, graficky design, grafika, keramika, maliarstvo, modne navrharstvo, priemyselny design, restaurovanie umeleckych diel, sklarske vytvarnictvo, socharstvo, kov a sperk, textilny design, volna textilna tvorba


Publikované na: www.vsvu.sk

[mailpoet_form id="1"]

Súvisiace články

Začína sa prieskum na VŠVU

BRATISLAVA – Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave pozýva na prehliadku semestrálnych prác študentov v rámci dní otvorených dverí dnes 25. 1. 2002 až v nedeľu 27.1. 2002 v čase od 9.00 h do 18.00 h.

Umenie reštaurovania v Galérii Medium

Priblížiť a popularizovať reštaurátorskú tvorbu a zároveň predstaviť niektoré z projektov Katedry reštaurovania Vysokej školy výtvarných umení (VŠVU) v Bratislave chce od štvrtka výstava Reštaurovanie/ veda/ umenie made in VŠVU v bratislavskej Galérii Medium. Diela, ktoré kurátorsky zostavil Ivan Pilný, ponúknu v sídle galérie na Hviezdoslavovom námestí 18 možnosť nahliadnuť do zákulisia reštaurovania. Návštevníci spoznajú procesy a postupy, ktoré ostávajú verejnosti zväčša skryté a nepoznané.

Mladé umenie v Žiline

V Považskej galérii umenia v Žiline a na Stanici v Žiline – Záriečí sa vo štvrtok 17. marca 2005 uskutoční vernisáž výstavy Prieskum – Prieskumy, ktorá ponúka výber zo semestrálnych prác študentov z Dní otvorených dverí. História výstav prác študentov bratislavskej Vysokej školy výtvarných umení v PGU vznikla v polovici 90. rokov z iniciatívy doc.