ČÍNSKY PORCELÁN

Titulny obrazok blogu uzivatela: Jocklegreen

Dobrý deň, vedel by mi niekto povedať niečo bližšie k tejto značke na porceláne ide mi hlavne o ten čínsky nápis.Či sa dá identifikovať výrobca.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Zaujímavosti zo zákulisia Vatikánu a pápežov

„V čom drží súčastný pápež primát?“
Ján Pavol II. je prvým pápežom, ktorý číta bez okuliarov /používa kontaktné šošovky/. Je prvým pápežom, ktorý nosí náramkové hodinky, lyžuje a zdoláva hory. Na konkláve /voľba pápeža/ prišiel s pár drobnými- 15000 lír, iba toľko mu dovolili vyviesť z Poľska. Je prvým pápežom, ktorý nosí oblečenie šité na mieru francúzskym návrhárom, prvým pápežom hospitalizovaným na verejnej klinike. Ján Pavol II drží i primát v počte nalietaných kilometrov.

Čínsky múr sa postupne skracuje

Hovorí sa, že Veľký čínsky múr je jedinou stavbou na Zemi, ktorú je možné vidieť voľným okom z vesmíru. Nie je to pravda. Legendu o viditeľnosti tejto pamiatky z vesmíru poprel vlani prvý čínsky kozmonaut, keď sa vrátil z obežnej dráhy Zeme. Čínske ministerstvo školstva už nariadilo prepísať učebnice.

Odpovede

  1. Sa teda cudujem ze sa nigdo

    Sa teda cudujem ze sa nigdo neozval lebo mam porcelan rad a aj ho zbieram. zvlast cunsky. neviem kto sai ale pomozem ti. neviem co to je ale podla znacky to vyrobily vdruhej pol. min. storocia. znacka je pisana v modernom style zlava do prava – 中国制造  Zhongguo Zhi Zao