Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Zoznámenie s krehkou krásou skla, keramiky a porcelánu

Zoznámiť sa trochu inak s krehkou krásou skla, keramiky a porcelánu ponúka Múzeum mesta Bratislavy. Múzeum pripravuje pravidelne raz do mesiaca návštevy študijného depozitu keramiky, porcelánu a skla v Apponyiho paláci na Radničnej 1, blízko Starej radnice. Túto možnosť majú všetci, čo prídu na verejné sprístupnenie depozitu do rokokového Apponyiho paláca známeho expozíciou vinohradníctva vo štvrtok 8. júla 2010 o 10:00 a potom o 16:00.

Odpovede

 1. Vážená Jarka76. Pri všetkej

  Vážená Jarka76. Pri všetkej úcte, Vaša otázka opäť patrí do kategórie nezodpovedateľných. Čo je to za nádobu? Z akého regiónu pochádza? Je zdobená? Okolnosti nadobudnutia, atď. Prečo to potrebujem? Lebo…

  Odpoveď 1:

  Keramická miska tmavo glazovaná. Na dne značená “2005” a rukou písanými iniciálami “O.F.” V žiadnom prípade sa nejedná o porcelán. Bežná úžitková keramika. Pôvodne majetok rodiny Florekových. Pani Olga Floreková takto označila svoju misku aby nejedla z manželovej.

  Odpoveď 2:

  Keramická váza tmavo glazovaná. Na dne značená “2005” a rukou písanými iniciálami “O.F.” V žiadnom prípade sa nejedná o porcelán. Bežná úžitková keramika. Pôvodne majetok rodiny Florekových. Pani Olga Floreková takto označila vázu ako svoj majetok, aby sa po rozvodovom konaní nedostala manželovi.