Výstava pouličného umenia pritiahla do múzea rekordný počet ľudí

Ilustračné foto, Grafitti (fractalus.com)

Výstava graffiti a street artu pritiahla do Museum of Contemporary Art v americkom Los Angeles rekordný počet návštevníkov. Ako múzeum informovalo, na výstavu s názvom Art in the Streets, ktorá sa skončila v pondelok po 17 týždňoch, prišlo celkovo 201 352 ľudí. Návštevnosť tejto výstavy tak prekonala doterajší rekord z roku 2002, keď exhibícia s názvom Andy Warhol Retrospective, ktorá trvala o dva týždne menej, prilákala do múzea 195-tisíc ľudí.

Podľa britskej vysielacej spoločnosti BBC počet návštevníkov pomohli zvýšiť voľné pondelky sponzorované britským pouličným umelcom známym pod pseudonymom Banksy. Počas týchto dní, keď návštevníci nemuseli platiť vstupné, prišlo do múzea v priemere štyritisíc ľudí. Priemerný počet záujemcov o pouličné umenie v ostatné dni v týždni bol 2 486. V posledný deň výstavy múzeum zaznamenalo rekord v jednodňovej návštevnosti, keď jeho brány prekročilo 8 424 ľudí. Okrem Banksyho diel mohli návštevníci obdivovať aj výtvory umelcov ako Shepard Fairey či Space Invader. Inštitúcia dodala, že počas výstavy sa v nej zaregistrovalo 2 500 nových členov.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Andy Warhol v Londýne

Svetoznámemu majstrovi pop – artu Andymu Warholovi (1928-1987) stále patrí viac než „15 minút slávy“, aj 15 rokov po jeho smrti. Jeho najznámejšie obrazy a prechádzka portrétmi vo svojej dobe významných ludí, od Marilyn Monroe po cínskeho vodcu Maa, tvoria hlavnú cast jeho zrejme historicky najväcšej expozície v rozsiahlych priestoroch londýnskeho múzea Tate Modern na brehoch rieky Temže.

Na internete zverejňujú mená poľských vojnových obetí

Sedemdesiat rokov po začiatku druhej svetovej vojny si Poľsko uctilo obete nacistickej okupácie v rokoch 1939 až 1945 a zverejnilo ich mená na internete. Projekt má na webovej www.straty.pl zverejniť mená ľudí, ktorí počas tohto obdobia zahynuli, ako aj tých, ktorí sa stali obeťami okupácie a podarilo sa im prežiť. Jeho cieľom je tiež pozbierať údaje o poľských obetiach v Nemecku, Ukrajine, Izraeli aj Poľsku.