Výstava pouličného umenia pritiahla do múzea rekordný počet ľudí

Ilustračné foto, Grafitti (fractalus.com)

Výstava graffiti a street artu pritiahla do Museum of Contemporary Art v americkom Los Angeles rekordný počet návštevníkov. Ako múzeum informovalo, na výstavu s názvom Art in the Streets, ktorá sa skončila v pondelok po 17 týždňoch, prišlo celkovo 201 352 ľudí. Návštevnosť tejto výstavy tak prekonala doterajší rekord z roku 2002, keď exhibícia s názvom Andy Warhol Retrospective, ktorá trvala o dva týždne menej, prilákala do múzea 195-tisíc ľudí.

Podľa britskej vysielacej spoločnosti BBC počet návštevníkov pomohli zvýšiť voľné pondelky sponzorované britským pouličným umelcom známym pod pseudonymom Banksy. Počas týchto dní, keď návštevníci nemuseli platiť vstupné, prišlo do múzea v priemere štyritisíc ľudí. Priemerný počet záujemcov o pouličné umenie v ostatné dni v týždni bol 2 486. V posledný deň výstavy múzeum zaznamenalo rekord v jednodňovej návštevnosti, keď jeho brány prekročilo 8 424 ľudí. Okrem Banksyho diel mohli návštevníci obdivovať aj výtvory umelcov ako Shepard Fairey či Space Invader. Inštitúcia dodala, že počas výstavy sa v nej zaregistrovalo 2 500 nových členov.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Aténske múzeum bude počas LOH otvorené

ATÉNY 23. júna 2004 (SITA/AFP) – Grécke archeologické múzeum, jedna z najväčších turistických atrakcií v Aténach, do zahájenia olympijských hier v auguste sprístupní verejnosti väčšiu časť priestorov, ktoré sa počas uplynulých dvoch rokov podrobili renovácii, oznámil v stredu riaditeľ múzea Nikolaos Kaltsas.