Vandali nespia

Titulny obrazok blogu uzivatela: Orgon

Nieje to tak dávno, kedy naše Občianske združenie Hradiská umiestnilo v obci Pružina priamo pod významným slovanským hradiskom Mesciská informačnú tabuľu o tomto hradisku. Reportáž si môžete prečítať tu:  http://www.hradiska.sk/2013/06/informacna-tabula-pruzina.html

 

Krátko pred silvestrom sme žiaľ dostali od našich čitateľov a spolupracovníkov správu, že tabuľu niekto vytrhol a hodil do potoka tečúceho pod hradiskom.

 

Hneď  2. 1. 2014 sme sa preto vybrali do Pružiny, aby sme tabuľu opäť osadili na pôvodné miesto. Na naše milé preklvapenie sme zistili, že ani obci nieje osud tabule ľahostaný a starosta obce  zorganizoval jej opätovné osadenie ešte pred našim príchodom. Nám potom zostali za úlohu iba opravy drobných poškodení, ktoré na tabuli vznikli. 

 

Tabuľa spolu s betónovou pätkou je veľmi ťažká  a jej vytrhnutie zo zeme si muselo vyžadovať obrovské úsilie. Čo za primitívov si dalo toľkú námahu a čo ich k tomu viedlo? Asi sa už nedozvieme…

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Písmo

1. ÚVOD
Písmo je pamäť ľudstva. Môžeme sa o tom presvedčiť sami. Čo urobíme, keď si budeme chcieť niečo zapamätať? Zaviažeme si uzol na vreckovke? Po čase sa však môže stať, že nám uzol síce pripomenie nejakú povinnosť, ale akú – to nám nepovie. Najlepším spôsobom, ako si niečo zapamätať, je poznamenať si to do zošitu alebo notesu. A ako inak než v písomnej podobe!