Vajnorská galéria Typo&Ars oslávi 15 rokov

Okrúhlych 15 rokov si v týchto dňoch pripomína bratislavská Galéria Typo&Ars. Galéria pôsobiaca vo Vajnoroch na Roľníckej 349 pri tejto príležitosti predstaví od 5. decembra 2010 tvorbu manželov Viery Čepcovej a Petra Čepca. Čepec vystaví prierezovú tvorbu olejomalieb z rokov 2000 až 2009 a prvotiny zo smaltu a jeho manželka Viera kolekcie šperkov, ktoré vytvára kombináciou drôtu, sklených korálikov a smaltu. Vernisáž sa uskutoční 4. decembra o 16:00. Agentúru SITA o tom informoval galerista Peter Čepec.
Za 15 rokov existencie pripravila súkromná galéria Typos&Ars 63 výstav, z toho 14 s medzinárodným zastúpením. Svoju tvorbu na nich predstavilo 110 autorov zo siedmich krajín. Štyri z jej výstav boli zaradené medzi súbežné akcie medzinárodného Bienále ilustrácií Bratislava. Ponúkla aj 227 tvorivých dielní pre deti a dospelých, 72 artterapií pre zdravotne postihnutých, 40 kurzov tvorivosti. Na jej konte sú aj štyri publikácie. Galéria, ktorú otvorili v decembri 1995, sa zameriava na grafické techniky a typografiu. Vystavila však aj inštalácie Júliusa Kollera, maľby na skle Michala Škrovinu, či insitnú tvorbu dolnozemských Slovákov z Kovačice. Od roku 2003 v spolupráci s občianskym združením Združenie deti a umenie rozšírila svoje aktivity aj o tvorivé dielne pre deti i dospelých a kurzy tvorivosti.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Východoslovenská galéria 1952- 2002

Východoslovenská galéria v Košiciach si pripomína 50. výročie od začiatku svojej zberateľskej a výstavnej činnosti. Bola založená ako druhá slovenská galerijná inštitúcia (po SNG v Bratislave) a dnes sa zaraďuje medzi najväčšie a najstaršie slovenské zberateľské inštitúcie podobného druhu.

Ilustrácie ocenené na Bienále ilustrácií Bratislava v USA

Ilustrácie ocenené na Bienále ilustrácií Bratislava (BIB) vystavovali v USA. Počas týždňa do piatka 24. septembra 2010 sa v sídle Organizácie Spojených národov v New Yorku konala výstava slovenských ocenených ilustrátorov na BIB v rokoch 1967 až 2009. Prehliadka otvorená v rámci začiatku 65. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN bola výnimočná aj tým, že počas tohto zasadnutia mali len tri štáty z celého sveta povolenie vystavovať v budove OSN, agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa ministerstva kultúry a cestovného ruchu Eva Chudinová.