V parku pri kaštieli bude premávať traktor s vlečkou z roku 1957

Foto: @Rylan

V múzeu a kultúrnom centre južného Zemplína v Trebišove začala fungovať nová regionálna informačná kancelária. Bola zriadená v rámci projektu Tokaj je len jeden a sídli na prízemí kaštieľa. Zriaďovateľom centra je združenie Tokajská vínna cesta, ktorá na projekt získala prostriedky zo švajčiarskeho finančného mechanizmu.

Ako informovala riaditeľka múzea Beáta Kereštanová na internetovej stránke, turisti v centre získajú rôzne informácie týkajúce sa zemplínskeho regiónu ako aj vinohradníckej oblasti Tokaj. Jednou z aktivít tohto roka bude jazda na obnovenom historickom traktore s vlečkou z roku 1957 po rozsiahlom parku kaštieľa. Pri minimálnom počte desať pasažierov si zážitkovú jazdu traktorom možno objednať v múzeu.

Múzeum a kultúrne centrum chystá do konca apríla viacero podujatí. Na Deň Zeme pripravilo na 22. apríla prednášku a výstavu S láskou k živej planéte Zem. V mestskom kultúrnom stredisku sa 24. a 25. apríla uskutoční už 17. Ročník prehliadky Divadelný Trebišov. V kaštieli v galérii sa 28. apríla uskutoční Veľkonočný koncert.

 

Foto: @Rylan

 

 

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články