Súťaž na logo Múzea mesta Bratislavy

Mestské múzeum v Bratislave a Slovenské centrum dizajnu vypisujú verejnú neanonymnú súťaž na nové logo Múzea mesta Bratislavy, ktoré sa stane súčasťou nového vizuálneho štýlu tejto inštitúcie. Uzávierka súťaže je 31. 3. 2006.Súťaž je určená pre profesionálnych výtvarníkov, grafických dizajnérov a grafické štúdiá. Hlavnými kritériami hodnotenia sú pôvodnosť a originalita návrhu, významová zrozumiteľnosť, úroveň výtvarného spracovania a napokon jednoduchá reprodukovateľnosť a rozlíšiteľnosť pri zmenšovaní a zväčšovaní.

Súťaž vyhodnotí do 12. 4. 2006 7-členná odborná porota, v ktorej sú okrem zástupcov vypisovateľov renomovaní grafickí dizajnéri Stanislav Stankoci, Emil Drličiak a Dušan Junek. Po ukončení súťaže organizátori pripravia výstavu prihlásených návrhov.

Podrobnejšie informácie sú na http://www.sdc.sk a http://www.bratislava.sk.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Na Trienále plagátu v Trnave bude vystavovať 221 dizajnérov

Trnava sa už po siedmy raz stane dejiskom medzinárodnej súťažnej prehliadky plagátov Trienále plagátu 2009. Súťaž je určená pre profesionálnych grafických dizajnérov a študentov vysokých škôl. Tohtoročnou novinkou je kategória dizajn webových stránok, ktorá rozširuje vlastnosti a možnosti plagátu. Ako agentúru SITA informovala PR manažérka Galérie Jána Koniarka Zuzana Dohnalová, do súťaže sa tento rok zapojilo 221 grafických dizajnérov z 37 krajín, vystavených bude 427 plagátov a 40 webových stránok. Súťažiť mohli len plagáty vydané od marca 2006 do 15. mája 2009.