Študenti môžu navrhovať hračky a detský dizajn pre Bolognu

Slovenské centrum dizajnu (SCD) vyhlásilo súťaž pre študentov stredných a vysokých škôl v tvorbe dizajnu hračiek pre deti, interiérových a športových zariadení či iných hravých predmetov nazvanú Čas na hru (hračka a dizajn pre deti).

Súťaž sa koná pri príležitosti 20. medzinárodného veľtrhu detskej ilustrácie v Bologni 2010, kde je Slovensko čestným hosťom. Víťazné práce súťaže budú tvoriť jadro výstavy pre Bolognu v marci 2010, ktorá bude jednou zo sprievodných akcií slovenskej účasti. V prvom polroku 2010 obdobnú výstavu nainštalujú aj v Bratislave.


Prihlášky do súťaže treba poslať do 15. októbra, zber a vyhodnotenie prác sú naplánované na začiatok decembra tohto roka. Študenti budú môcť do súťaže prihlásiť diela z ľubovoľného materiálu. Organizátori vítajú využitie dreva a prírodných materiálov, nielen vzhľadom na domáce tradície, ale aj na novo oceňované vlastnosti dreva ako materiálu, ktorý je blízky životnému prostrediu človeka. Hračky môžu byť individuálne, kolektívne, ale aj pre deti s hendikepom. O prihlásených prácach bude rozhodovať päťčlenná odborná porota, vymenovaná riaditeľkou SCD. Viac informácií o kritériách súťaže nájdu záujemcovia na www.scd.sk.


Informovala Daša Dúbravová zo Slovenského centra dizajnu.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Na Trienále plagátu v Trnave bude vystavovať 221 dizajnérov

Trnava sa už po siedmy raz stane dejiskom medzinárodnej súťažnej prehliadky plagátov Trienále plagátu 2009. Súťaž je určená pre profesionálnych grafických dizajnérov a študentov vysokých škôl. Tohtoročnou novinkou je kategória dizajn webových stránok, ktorá rozširuje vlastnosti a možnosti plagátu. Ako agentúru SITA informovala PR manažérka Galérie Jána Koniarka Zuzana Dohnalová, do súťaže sa tento rok zapojilo 221 grafických dizajnérov z 37 krajín, vystavených bude 427 plagátov a 40 webových stránok. Súťažiť mohli len plagáty vydané od marca 2006 do 15. mája 2009.