Súťaž pre študentov – víťaz svoje dielo predstaví v Šanghaji

Expo Šanghaj je súťaž vyhlásená slovenským ministerstvom hospodárstva a určená je pre všetkých študentov základných, stredných a vysokých škôl.

“Súťaž bude hľadať najlepšie dielo v oblasti fotografie, filmu či zvukového diela, ktoré sa zúčastní na Svetovej výstave Expo Šanghaj 2010,” informoval vedúci komunikačného oddelenia MH SR Vahram Chuguryan. Študenti majú svojimi dielami hľadať odpoveď na otázku, či je svet pre ľudstvo, alebo ľudstvo pre svet. Víťaz, okrem možnosti prezentovať svoje dielo na výstave Expo a v médiách, dostane aj finančnú hotovosť 100 eur.


Generálna komisárka slovenskej expozície Expo Šanghaj 2010 Ivana Magátová udelí v každej kategórii (foto, film, zvuk) tri ceny. Odmenou pre absolútneho víťaza za prvé miesto v súťaži bude aj osobná účasť na Svetovej výstave Expo Šanghaj 2010. Na výstave budú použité aj ostatné ocenené diela.


Zmyslom súťaže je podľa organizátorov podnietiť študentov k súťaživosti a k tomu, aby využívali svoju tvorivosť a fantáziu. Študenti môžu svoje návrhy posielať najneskôr do 30. septembra 2009. Poslať ich treba v elektronickej podobe na: sekretariatexpo@economy.gov.sk. Súťažné práce porota vyhodnotí najneskôr do 30. októbra.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Slovensko je pripravené na EXPO Šanghaj 2010

Účasť Slovenska na EXPO Šanghaj 2010 bude úspešná a premietne sa do vysokej úrovne diplomatických, kultúrnych, obchodných i iných vzťahov, tvrdia zástupcovia organizátorov účasti SR na EXPO Šanghaj 2010 – Ivana Magátová, generálna komisárka účasti SR na EXPO Šanghaj 2010 a Roman Hrúzik, riaditeľ realizačnej agentúry EVKA. Slávnostný otvárací ceremoniál celej výstavy sa uskutoční 30. apríla o 20:15 miestneho času. Pavilón Slovenskej republiky slávnostne otvorí 1. mája štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Ľuboš Halák za prítomnosti veľvyslanca SR v Číne Františka Dlhopolčeka. Skúšobná prevádzka slovenského pavilónu sa začne 20. apríla. Svetová výstava EXPO Šanghaj potrvá do 31. októbra.

Vo štvrtok v SNM veľtrh Nostalgia Expo 2004

Archívny článok, BRATISLAVA 6. decembra (SITA) – Veľtrh venovaný ochrane a propagácii kultúrneho dedičstva Slovenska – Nostalgia Expo otvoria vo štvrtok v Slovenskom národnom múzeu (SNM) v Bratislave. V poradí 6. ročník veľtrhu umenia sa tak presúva z tradičného miesta konania – Domu umenia po prvýkrát do sídla SNM na Vajanského nábreží.

Na Trienále plagátu v Trnave bude vystavovať 221 dizajnérov

Trnava sa už po siedmy raz stane dejiskom medzinárodnej súťažnej prehliadky plagátov Trienále plagátu 2009. Súťaž je určená pre profesionálnych grafických dizajnérov a študentov vysokých škôl. Tohtoročnou novinkou je kategória dizajn webových stránok, ktorá rozširuje vlastnosti a možnosti plagátu. Ako agentúru SITA informovala PR manažérka Galérie Jána Koniarka Zuzana Dohnalová, do súťaže sa tento rok zapojilo 221 grafických dizajnérov z 37 krajín, vystavených bude 427 plagátov a 40 webových stránok. Súťažiť mohli len plagáty vydané od marca 2006 do 15. mája 2009.