Stredoeurópska hudobná akadémia predstaví dobovú hudbu

Stredoeurópska hudobná akadémia (Middle European Music Academy/MEMA), určená nielen učiteľom a študentom hudby, ale aj širokej verejnosti, bude od 3. do 7. novembra v Poprade. „Stredoeurópska hudobná akadémia s podtitulom hudba, tanec, výstava je unikátny kultúrno-edukačný počin, ktorý je určený nielen hudobnej verejnosti, ale i širokej verejnosti a kladie si za cieľ dávať novú inšpiráciu publiku a povzbudiť ho k vyšším nárokom,“ uviedla na tlačovej besede v Poprade garantka projektu MEMA Anna Hrindová.

 „Poprad je známym športovým a turistickým centrom a tiež miestom, kde sa veľa investuje. Takéto kultúrne podujatie v európskom kontexte so špičkovými umelcami môže byť pre Poprad doplnením jeho úspešnosti,“ dodala A. Hrindová. V Poprade odznie dobová hudba od stredoveku až po romantizmus. Organizátori pripravili pre záujemcov aj rekonštrukciu barokového tanca z roku 1700, ale aj výstavu venovanú reprodukciám s motívmi tanca zo 16. až 18. storočia a dobovým hudobným nástrojom.


Otvárací koncert sa uskutoční 3. novembra v Elektrárni Tatranskej galérie v Poprade. Záverečný koncert „415 Hz vs. 442 Hz“ s umelcami viedenského konzervatória bude 7. novembra v Divadelnej sále Domu kultúry v Poprade. Hrať sa bude na súčasných a dobových nástrojoch. Menšie koncerty účastníkov akadémie a výučba barokových tancov budú každý deň. Už dnes majú organizátori akadémie prihlásených vyše 100 učiteľov a študentov hudby zo Slovenska a zo zahraničia.


Hlavným organizátorom Stredoeurópskej hudobnej akadémie je pražský Medzinárodný hudobný festival Struny podzimu. V Prahe odznie aj záverečný koncert Stredoeurópskej hudobnej akadémie z Popradu. Podujatie sa uskutoční v spolupráci Slovenska, Česka a Rakúska. Projekt MEMA je financovaný s podporou Európskej komisie.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články