Štiavnické veduty

Priatelia Banskej Štiavnice, priatelia Štokovca, dovoľujeme si Vás pozvať na vernisáž výstavy fotografií, ktoré vznikli počas pilotného workshopu študentov Vysokej školy výtvarných umení, Štiavnické veduty 08 v októbri 2008. Radi Vás uvidíme v piatok 20. februára od 18:00 v Trámovej miestnosti MKC Rubigall na Trojičnom námestí v Banskej Štiavnici.

S pozdravom, za o.z. Štokovec, priestor pre kultúru Svätopluk Mikyta a Zuzana Bodnárová

výstavu organizuje: Štokovec, priestor pre kultúru
podpora: mesto Banská Štiavnica
spolupráca na projekte: Vysoká škola výtvarných umení, PHOTOPORT

Š T O K O V E C tvorí skupina umelcov, teoretikov, dizajnérov, architektov a priateľov Banskej Štiavnice.
Š T O K O V E C (viacposchodový dom, sklad) má niekoľko úrovní, na ktorých realizujeme: výstavy, koncerty, workshopy, dielne, diskusie, projekcie a veríme, že v blízkej budúcnosti aj rezidenčné pobyty domácich I zahraničných profesionálnych umelcov.
Š T O K O V E C je kultúrny bod na mape strednej Európy, ktorý ruší vymedzenie kultúrnych centier voči periférií.
Š T O K O V E C vychádza z unikátneho prostredia regiónu i potenciálu mesta.
Š T O K O V E C je otvorená tvorivá platforma, do ktorej možno vstupovať a realizovať tu umelecké, komunitné i sociálne orientované projekty.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Piknik na Trojici v B. Štiavnici

o.z. Štokovec a množstvo partnerov a predajcov Vás srdečne pozýva na
Námestie Svätej Trojice v Banskej Štiavnici, kde sa uskutoční v sobotu 24.júla od 12tej do 20tej občiansky happening, susedská grilovačka, trh a piknik v jednom.

Vo Fínsku otvorili dve výstavy zo Slovenska

Dve výstavy – plagátovú fotodokumentáciu ministerstva zahraničných vecí SR s názvom Nežná revolúcia a Slovensko dnes, ako aj výber umeleckých fotografií absolventov a študentov Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave pod vedením docenta Filipa Vanča Photoport I – Volume 1 otvorili dnes vo fínskom meste Jyväskylä. Informačno-umelecká prezentácia Slovenska v Stredofínskej knižnici je každoročne opakovanou novoročnou tradíciou so zámerom priblížiť obyvateľom Jyväskylä, ktoré je družobným mestom Banskej Bystrice, Slovensko ako úspešnú krajinu s vysokým stupňom politickej, hospodárskej, spoločenskej a umeleckej kultúry.