Slovenské výtvarné umenie sa predstavuje v Paríži

Bratislavská galéria Michalský dvor po desiatich rokoch svojej činnosti rozšírila svoje aktivity aj do zahraničia a v parížskej galérii Artitude usporiadala výstavu nazvanú Výber zo súčasného slovenského a českého výtvarného umenia.
V atraktívnom prostredí časti Village Suisse vzdialenej len pár krokov od Eiffelovky môžu návštevníci obdivovať diela 17 autorov, medzi ktorými sú aj dvaja držitelia francúzskeho titulu Rytier čestnej légie umenia a písomníctva (J. Saudek, K. Demel) a tiež slovenskí výtvarníci S. Černý, Š. Polák, D. Kállay, K. Vavrová, I. Čaniga, J. Jelenek, P. Kľúčik, M. Karásek, M. Ormandík a F. Lipták.

Podľa slov majiteľa galérie Jeana Pierra Lorriauxa tak obidve galérie urobili prvý krok k dlhodobej vzájomnej a úspešnej spolupráci.

Zdroj: tasr

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

VÝROČNÁ SPRÁVA SNK za rok 2000

4 ČINNOSTI (PRODUKTY) ORGANIZÁCIE A ICH NÁKLADY 4.1 Ústav knižničných fondov 4.1.1 Stále činnosti: Akvizícia všetkých typov dokumentov, budovanie fondu študovní a príručných knižníc, budovanie databázy dodávateľov, deziderát a nahlásených kníh, Nákupná a oceňovacia komisia, Akvizičná komisia, budovanie vzájomných výmenných vzťahov v rámci MVD, získavanie dokumentov podľa požiadaviek zahraničných partnerov, tvorba ponukových zoznamov multiplikátnych a neprofilových dokumentov, správa fondu MVD, správa majetkovoprávnej evidencie…

Galéria NOVA

Galéria NOVA vznikla koncom roku 1990 a je najstaršou súkromnou galériou na Slovensku. Jej výstavný priestor sa nachádza priamo pod Michalskou bránou v centre Bratislavy. Medzi hlavné ciele galérie NOVA patria prezentácia najvýznamnejších trendov v súčasnom výtvarnom umení. Galéria NOVA sa hlavne orientuje a podporuje umelcov, ktorí sa venujú tvorbe sklenných objektov v duchu tradície Ciglerovej sklárskej školy.

Odpovede

  1. Slovenské výtvarné umenie sa predstavuje v Paríži

    2018 Komentar k clanku z predosleho systemu Obnova.sk: 2006-05-23 02:51:43 obrazy Stefana Polaka milujem

    2018 Komentar k clanku z predosleho systemu Obnova.sk: 2006-05-23 02:58:55 freya, to som pisala ja.. Jeden uzasny obraz Hobbit a rozradostena trojchvosta ryba mi visi doma na stene

Comments are closed.