Slovenské výtvarné umenie sa predstavuje v Paríži

Bratislavská galéria Michalský dvor po desiatich rokoch svojej činnosti rozšírila svoje aktivity aj do zahraničia a v parížskej galérii Artitude usporiadala výstavu nazvanú Výber zo súčasného slovenského a českého výtvarného umenia.
V atraktívnom prostredí časti Village Suisse vzdialenej len pár krokov od Eiffelovky môžu návštevníci obdivovať diela 17 autorov, medzi ktorými sú aj dvaja držitelia francúzskeho titulu Rytier čestnej légie umenia a písomníctva (J. Saudek, K. Demel) a tiež slovenskí výtvarníci S. Černý, Š. Polák, D. Kállay, K. Vavrová, I. Čaniga, J. Jelenek, P. Kľúčik, M. Karásek, M. Ormandík a F. Lipták.

Podľa slov majiteľa galérie Jeana Pierra Lorriauxa tak obidve galérie urobili prvý krok k dlhodobej vzájomnej a úspešnej spolupráci.

Zdroj: tasr

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Východoslovenská galéria 1952- 2002

Východoslovenská galéria v Košiciach si pripomína 50. výročie od začiatku svojej zberateľskej a výstavnej činnosti. Bola založená ako druhá slovenská galerijná inštitúcia (po SNG v Bratislave) a dnes sa zaraďuje medzi najväčšie a najstaršie slovenské zberateľské inštitúcie podobného druhu.

Považská galéria umenia

Považská galéria umenia ( PGU ) vznikla v roku 1976 osamostatnením sa od Považského múzea. Sídli v objekte na Štefánikovej ul. č. 2 v Žiline. Od júna roku 1999 svoju činnosť Považská galéria umenia vykonáva pod vedením riaditeľa Mgr. Milana Mazúra.

Obnova.sk Foto

Umelcov už 10 rokov podporuje Centrum súčasného umenia

Tvorbu slovenských umelcov podporuje už desať rokov Nadácia – Centrum súčasného umenia. Ako pre agentúru SITA povedala projektová manažérka nadácie Svetlana Waradzinová, od svojho vzniku podporili 856 projektov vo všetkých druhoch umenia celkovou sumou 68,7 miliónov korún. Nadácia od roku 2001 vyhlasuje Cenu Oskára Čepana. V súťaži určenej mladým výtvarníkom vo veku do 35 rokov chce pokračovať aj v roku 2004. Tento rok nadviaže aj na prvý ročník benefičnej aukcie súčasného slovenského umenia.

Majstrovské diela umenia 20. storočia zo zbierok SNG

Koncepcia reprezentatívneho výberu diel vychádza zo zámeru predstaviť najvýznamnejšie obsahové, formálne a významové okruhy, tendencie a štýlové metamorfózy v časovom slede jednotlivých desaťročí: od prežívania estetiky akademizmu, luminizmu, secesiou poznačeného symbolizmu, cez vznik a konštituovanie monumentalizačného úsilia národnej moderny…

Odpovede

  1. Slovenské výtvarné umenie sa predstavuje v Paríži

    2018 Komentar k clanku z predosleho systemu Obnova.sk: 2006-05-23 02:51:43 obrazy Stefana Polaka milujem

    2018 Komentar k clanku z predosleho systemu Obnova.sk: 2006-05-23 02:58:55 freya, to som pisala ja.. Jeden uzasny obraz Hobbit a rozradostena trojchvosta ryba mi visi doma na stene

Comments are closed.