Rodinný festival Zimomravenie v Banskej Štiavnici ponúka bohatý program

Obrázok k článku

Banskoštiavnický festival Zimomravenie vznikol s ambíciou oživiť dianie v meste počas jarných prázdnin. „Organizátori aj tento rok pripravili zaujímavé spektrum programov pre celé rodiny. Za symbol 7. ročníka festivalu vybrali dúhovú planétu. Deti sa na čas prenesú na fantazijnú planétu, kde ich čakajú nevšedné zážitky pri rôznych formách umenia,“ uviedol pre agentúru SITA Rastislav Marko z mestského úradu v Banskej Štiavnici. Výtvarné a remeselné techniky či svoju zručnosť si môžu vyskúšať v populárnej dielničke v Slovenskom banskom múzeu, v Galérii Jozefa Kollára, v Galérii Schemnitz, ale aj v Základnej škole Bakomi, kde budú tvoriť s profesionálnou výtvarníčkou 3D modely. Hudbu zastúpi Miro Jaroš s koncertom pre deti a Zuzana Haasová a divadlo Haaf s predstavením plným dobrej muziky. Divadlo Hotel Mária zase predvedie svoju Zimnú rozprávku. Z ostatných aktivít to bude prehliadka expozície múzea v Kammerhofe zameraná na deti, hra po meste alebo fotoateliér s maskotmi. Zimomravenie 2016 sa začína v pondelok 29. februára a potrvá celý týždeň.

 

V kine Akademik môžu najmenší diváci počas prázdninových dní vidieť najnovšie filmové rozprávky. V Galérii Jozefa Kollára bude iba počas Zimomravenia mimoriadne vystavená skvelá kolekcia umelcových zimných krajín a pohľadov na zasnežené mesto, ktoré sú inak uložené v depozitároch. Každý návštevník odíde z galérie s vlastným dielkom – verziou Kollárovho námetu so zimnou náladičkou. Pre najmenších sú pripravené hravé prekvapenia. Galéria Schemnitz ponúkne tvorivý ateliér inšpirovaný aktuálnou výstavou Zimný výber 2016. Deti sa stanú skutočnými maliarmi, môžu maľovať akrylovými farbami na plátno alebo si vyskúšať techniku pyrografie a vypaľovať obrazy do smrekových doštičiek.

 

Tvorivé dielne ponúknu i priestory baníckej expozície v historickej budove Kammerhof. Odtiaľ si môžu deti odniesť domov vlastnoručne vymiesený a upečený chlebík. Rovnako si môžu vyskúšať šitie handrových loptičiek a bábik alebo smaltovanie príveskov a náušníc. Popri prehliadke expozície Baníctvo na Slovensku budú skladať puzzle s motívmi zbierkových predmetov.

 

Zaujímavý program pripravilo počas Zimomravenia aj Poľovnícke múzeum v neďalekom Sv. Antone .Deti môžu prísť na besiedku Ako prezimovali zvieratká. Dozvedia sa, ktoré vtáčiky ostávajú v zime doma a ktoré odlietajú za teplom do južných krajín, i to, aký je rozdiel medzi búdkou a kŕmidlom. Svoje tajomstvá im odhalí aj tajná miestnosť kaštieľa. Pre každé dieťa je pripravený malý darček.

 

 

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články