Rezort predstaví projekt finančnej podpory pre nezamestnaných na obnove hradov

Obrázok k článku

Ministerstvo kultúry SR (MK SR) predstaví v najbližších dňoch ďalšiu finančnú podporu na obnovu slovenských hradov. Rezort o tom informoval v tlačovej správe, ktorú zaslal Michal Hajtol z kancelárie štátnej tajomníčky ministerstva. Šéfka rezortu kultúry Natália Milanová (OĽaNO) dnes predstavila novú možnosť podpory zástupcom a zástupkyni podieľajúcim sa na projektoch obnovy pamiatok počas online konferencie. V najbližších dňoch o nej bude informovať aj verejnosť.

Národný projekt „zapojenie nezamestnaných do obnovy kultúrneho dedičstva“, ktorý doteraz fungoval pod vedením Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR (MPSVR SR), po niekoľkých rokoch skončil. Predstavitelia rezortu kultúry tak zareagovali na situáciu a ľudom podieľajúcim sa na obnove pamiatok predstavili formu pomoci.

„Teší ma, že spolu s dotačnou výzvou Ministerstva pre investície, regionálny rozvoj a informatizáciu a s dotačným programom MK SR ,Obnovme si svoj dom‘, na ktorý náš rezort stabilne vyčleňuje viac než 12 miliónov eur ročne, pomôžeme aj tento rok zachrániť a obnoviť mnohé ďalšie hrady na Slovensku,“ povedala štátna tajomníčka Zuzana Kumanová.

Podľa Milanovej sa projekt stretol s pozitívnym ohlasom. Ako dodala, bol pozitívne prijatý aj zo strany zástupcov a zástupkýň OZ-tiek, ktoré obnovu hradov realizujú.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Odpovede