Primátor nie je spokojný so stavom Starej tržnice

Vedenie mesta pripravuje rokovania so súčasným nájomcom Starej tržnice, ktorému končí zmluva v polovici novembra. Nie je však vylúčené, že mesto uzatvorí nájomnú zmluvu s iným záujemcom.

14. augusta 2008 – Primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský nie je spokojný so súčasným stavom Starej tržnice na Námestí SNP. Podľa neho by mala byť reprezentatívnym miestom hlavného mesta, ktoré by dokázalo prilákať domácich aj turistov. „Sme svedkami toho, ako táto krásna budova v centre mesta chátra a stráca na svojej hodnote. Pokračovanie tohto stavu nemôžem dopustiť,” povedal Ďurkovský. Preto chce nájsť také riešenie, na základe ktorého by aj naďalej plnila funkciu mestskej tržnice, ale aby sa zároveň dostala do väčšej pozornosti verejnosti.


Vedenie mesta už pripravuje pracovné stretnutia so súčasným nájomcom priestorov Starej tržnice. Tomu sa nájomná zmluva končí v polovici novembra. Ako agentúru SITA informovala Katarína Uhrinová z kancelárie primátora, je tiež pravdepodobné, že mesto uzavrie zmluvu s iným záujemcom a dohodne sa s ním na dlhodobom prenájme. Budova Starej tržnice však aj naďalej zostane majetkom mesta.

V Starej tržnici sa v súčasnosti využívajú len niektoré obchodné priestory a prevádzky. Podzemné priestory sú už niekoľko rokov nefunkčné a pre verejnosť uzatvorené.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Neskorostredoveká architektúra v centre Zvolena

Radoslav Ragač
V stredoveku označovali notára, strážcu mestských privilégií, “okom mesta”. S troškou nadsádzky môžeme podobnú analógiu použiť aj pre radnicu, ktorú považujeme za akési srdce stredovekého mesta. Zvolen patrí do nepočetnej skupiny slovenských miest (Trnava, Krupina, Zvolen, Starý Tekov, Banská Štiavnica), ktoré sa stali plnoprávnym a plnohodnotným mestským organizmom už pred tatárskym vpádom a postupne si začali budovať sídla svojich samosprávnych orgánov – radnice a iné dôležité budovy.

Galéria NOVA

Galéria NOVA vznikla koncom roku 1990 a je najstaršou súkromnou galériou na Slovensku. Jej výstavný priestor sa nachádza priamo pod Michalskou bránou v centre Bratislavy. Medzi hlavné ciele galérie NOVA patria prezentácia najvýznamnejších trendov v súčasnom výtvarnom umení. Galéria NOVA sa hlavne orientuje a podporuje umelcov, ktorí sa venujú tvorbe sklenných objektov v duchu tradície Ciglerovej sklárskej školy.

Kaštiel vo Svätom Antone 250-rocný ?

Oľga Kuchtová

Kaštieľ so Svätom Antone leží v  kraji pod Sitnom, v  blízkosti starobylej Banskej Štiavnice, na úpätí lesnatých hôr. Má také silné fluidum, že neustále priťahuje návštevníkov aj napriek tomu, že lepšie časy zažil už dávno. Patril známemu šlachtickému rodu Koháryovcov, neskôr Coburgovcov, ktorých príbuzenstvo preniklo do všetkých panovníckych rodov v  Európe. Vyhlásením tejto pamiatky za štátny kultúrny majetok sa v  roku 1951 dostal do správy štátu. V  roku 1962 získal štatút múzea.

Odpovede

  1. Primátor nie je spokojný so stavom Starej tržnice

    Od primátora “milé”, že konečne priznáva humpľovanie mestského majetku, hoci si to mohol všímnúť
    už ako starosta Starého Mesta. Hrôza čo len pomyslieť, že na obnovu tržnice (nie tak dávno bola otvorená…. v r.1999?!) sa vynaložilo takmer 400 mil.SK, prevažne zo štátneho rozpočtu, a teraz magistrát hovorí o obnove za 250 mil. SK (sic!). Ak takto Bratislava “hospodári”, tak obnova starého mesta neskončí nikdy, lebo nikdy nebude dosť prostriedkov pri tomto nehoráznom plytvaní!

Comments are closed.