O Starej tržnici sa rozhodne až v roku 2009

O národnej kultúrnej pamiatke Stará tržnica na Námestí SNP v Bratislave by sa malo rozhodnúť až v roku 2009. Pôvodne mali mestskí poslanci o jej budúcnosti rokovať v novembri tohto roka. Materiál bol totiž na zastupiteľstvo predložený už koncom októbra, primátor ho však po búrlivej diskusii stiahol z programu. Mestský parlament vtedy zároveň informoval, že materiál prepracujú a vrátia sa k nemu opäť o mesiac. „Mali sme iné veci, ktorým sme sa venovali, napríklad rozpočtu,“ povedal pre agentúru SITA primátor mesta Andrej Ďurkovský. Keďže však poslednému nájomcovi sa skončila zmluva 14. novembra a o jej predĺženie záujem nemal, mesto muselo podpísať nájomné zmluvy aspoň s priamymi prevádzkovateľmi. „Aby tržnica normálne fungovala ďalej, aby nebola prázdna, zámer je tržnicu zachovať,“ povedal Ďurkovský. Primátor však pripustil, že osud Starej tržnice sa možno nebude riešiť jednou veľkou zmluvou, ako sa pôvodne plánovalo.

Mesto si dalo podmienku, že budúci nájomca by mal budovu tržnice zrekonštruovať. Náklady na obnovu objektu si podľa odhadov vyžiadajú okolo 250 miliónov korún (8 298 480 €). Potenciálnym nájomníkom sa pred časom stala britská developerská spoločnosť Devel Gallery. Firma mala záujem o budovu aj s pozemkom na 52 rokov, ročne by mestu za nájom zaplatila 14,5 milióna korún (481 311 €). Podľa predloženého materiálu mesto navrhlo spoločnosti výrazné zľavy na nájomnom. Niektorým poslancom sa však materiál nepozdával.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Upravia Michalskú priekopu, otvoria čitáreň Červený rak

Mesto chce v Michalskej (Vodnej) priekope pešiu oddychovú zónu: BRATISLAVA 27. októbra 2004 (SITA) – Po doriešení problémov s kanalizáciou plánuje vedenie mesta Bratislava upraviť Michalskú (Vodnú) priekopu v centre na pešiu oddychovú zónu a otvoriť čitáreň Červený rak. “Prípravu stavby brzdila havária historickej kanalizácie a odkanalizovanie územia. V súčasnosti je však už správcovstvo starej kanalizačnej siete doriešené,” skonštatoval na tlačovej besede primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský. Ako podotkol, s odkanalizovaním, ktoré zabezpečí Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS), súvisí aj nutnosť prepracovať už jestvujúcu dokumentáciu.