Poznaj Staré Mesto štartuje program pre školákov

Obrázok k článku

Projekt tematických prehliadok bratislavského Starého Mesta – Poznaj Staré Mesto pokračuje časťou pre školákov. Pre žiakov 4. a 7. ročníka staromestských základných škôl je pripravená prehliadka mesta, súťaž či letné detské tábory. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Starého Mesta Alexandra Obuchová.

Projekt Poznaj Staré Mesto odštartoval svoj štvrtý ročník vo februári prednáškou o Modrom kostolíku. Pri poznávaní histórie Starého Mesta už prišiel rad aj na žiakov základných škôl, tento ročník je určený pre viac ako 540 žiakov 4. a 7. ročníkov staromestských základných škôl. Počas prehliadok so sprievodkyňami sa žiaci zoznámia s najdôležitejšími pamiatkami Bratislavy a históriou Starého Mesta, priblížila program Obuchová. Najbližšie sa na prehliadku v utorok 6. mája vyberú štvrtáci zo ZŠ Dubová.

V júni školáci dostanú úlohu vypracovať projekt na tému Staré Mesto pred sto rokmi a dnes. S pomocou historickej mapy budú zisťovať, čo sa za storočie v Starom Meste zmenilo, ako vtedy vyzerali ulice či čo stálo na mieste, kde dnes sídli ich škola. Najúspešnejší žiaci svoje projekty predstavia pred porotou v Staromestskej sieni, za svoju snahu získajú aj ceny. Letné prázdniny môžu deti stráviť v tematických letných táboroch Poznaj Staré Mesto. Priamo v uliciach budú spoznávať históriu Starého Mesta, program pre nich pripravia napríklad aj členovia Spolku histórie colníctva a finančnej stráže. Školskú časť projektu v septembri ukončí televízny kvíz, v ktorom si svoje vedomosti otestujú tí najšikovnejší štvrtáci a siedmaci zo staromestských škôl.

 

Obrázok k článku

 

 

 

 

[mailpoet_form id="1"]

Súvisiace články

Hrad ožije rozprávkami

Ľubovniansky hrad ožije rozprávkami. Ľubovnianske múzeum pripravilo pre žiakov základných škôl tradičné podujatie pri príležitosti Medzinárodného dňa detí – Vstúpte s nami do rozprávky.