Oslava 1. mája v barokovom štýle na zámku Schloss Hof

Oslava 1. mája na barokovom zámku, veľký sprievod zvierat, majáles, narazenie pivného suda, to všetko sa bude konať na barokovom zámku. Slávnosť zvierat a mnoho iných atrakcií. Nádherné kone a zriedkavé druhy bielych oslov, ovečky, kozičky, ťavy a pekné alpaky majú na 1. mája svoju premiéru. Zažijete atraktívnu šou s predvádzaním jazdeckého umenia, či ľudovým tancom.

Vďaka majeru má Rakúsko najväčší a intaktne zachovaný komplex v barokovom štýle. Objekt so stajňami pre kone a hospodárskymi budovami zreštaurovali majstri tak autenticky, že všetok život tu ožil tak, ako sa na majeri žilo v čase princa Eugena Savojského, ktorý zámok vlastnil. Mnohé rasy koní, dnes už vzácne, špeciálne druhy kôz, oviec, rasy alpaka, ťavy, majú na majeri dostatok priestoru na pohyb.


A čo na 1. mája? Obrovský sprievod so všetkými zvieratami dekorovanými v plnej kráse. Zvieratkám pribudli mnohé mláďatá, len tie nebude mať možnosť návštevník vidieť, keďže sa len čerstvo narodili. Ale mláďatá štvorrohých kozičiek, či biele osly, trpaslíčie kozy, tie deti už obdivovať, či pohladkať môžu.  


Veľká šou a živá história
Počas sprievodu s kočmi a zmiešanými formáciami zo zvierat uvidia hostia vystúpenie skupiny “Moments in Black”, tá predvedie divákom úžasné jazdecké umenie na mocných koňoch rasy Friesen. Zážitok umocní program moravského regimentu, uniformovaní dragúni číslo 3 s formáciou Gidran koní, ktorú počas sprievodu predvedú.


Zvyky, obyčaje a kulinárske atrakcie
Tak ako je aj v Rakúsku zvykom, na prvého mája sa stavia strom/máj. Za tónov hudby ľudovej skupiny z Marchfeldu a tanca so stuhami. K tradícii patrí aj razenie suda s pivom. 


Schloss Hof v detaile – ešte viac zaujímavého a atraktívneho!
V roku 2010 prezentujú pracovníci zámok s novými atrakciami. Počas zimy obnovili reštaurátori malé terasovité kaskády záhrady, umeleckí majstri kováči zasa obnovili nádhernú železnú bránu a ďalšie skvosty, ktoré kedysi dal princ Eugen postaviť, či sám kúpil. Preto sa pracovníci zámku rozhodli nazvať ďalšiu prehliadku tematicky a síce “Záhrada princa”.


Preto tento rok, okrem túry “Záhrada princa”, môžu návštevníci vidieť aj ďalšie špeciálne tematické prehliadky. Napríklad turistov prevedie šéfka majera zoologickou záhradou zámku, či so špeciálne vyškoleným sprievodcom môžete spoznať vínne pivnice, či sa dať inšpirovať tunajšou bylinkovou záhradou.


Informácie o bohatom programe a prehliadkach so sprievodcom nájdete na: http://www.schlosshof.at/cms/index.php?page=festkalender
   Barokový prvomájový sprievod bude:
   1. máj 2010, otvorený od 10–18 hod., program od 14.00 hod.
   Dospelý: € 10,50
   Dieťa od 6–18 rokov € 7,–
   Karta pre rodinu (2 dospelí s deťmi) € 28,–
   http://www.schlosshof.at 
  

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články