Na Insitu loďou

Slovenská národná galéria v Bratislave Vás pozýva v rámci výstavy INSITA 2004 na výlet loďou za Insitou.7. ročník medzinárodnej výstavy Trienále insitného umenia INSITA 2004 bude doplnený mnohými pútavými sprievodnými podujatiami. V tomto roku začína INSITA 26. júna a potrvá do 3. októbra. Inštalovaná bude súčasne v troch priestoroch, čo je pre Slovenskú národnú galériu, ako hlavného organizátora dosť významná zmena. Hlavná časť vystavených insitných diel bude inštalovaná v novej Galérii umenia Incheba, ktorá vznikla v areály Incheby, a.s. Bratislava v hale C. Ďalšie diela budú umiestnené vo Dvorane Ministerstva kultúry na námestí SNP a taktiež nebude vynechaná ani Galéria insitného umenia v Schaubmarovom mlyne v Pezinku. Predovšetkým využitie nového priestoru Galérie umenia Incheba na druhom brehu Dunaja prinútilo organizátorov tejto významnej medzinárodnej výstavy, jedinej svojho druhu na svete, aby kládli dôraz predovšetkým na jej propagačnú časť. Tak vznikla myšlienka spolu so Slovenskou plavbou a prístavmi prevážať návštevníkov INSITY z jedného brehu Dunaja na druhý. Návštevníci môžu každú nedeľu počas trvania výstavy nastúpiť na loď, ktorá bude pristavená o 14.45 hod. na pontóne pri botely Grácia a spolu s lektorom Slovenskej národnej galérie sa prevezú na breh k sadu Janka Kráľa a spoločne prejdú až na výstavu INSITA 2004 do Incheby. Už počas plavby bude lektor návštevníkov informovať o vystavovaných dielach a celkovej koncepcie expozície.

Práve spojením zaujímavej letnej atrakcie sa predpokladá, že sa zvýši záujem o túto výstavu a zároveň tak organizátori nahradia dlhoročnú atrakciu Bratislavy, známy Propeler, ktorý kvôli havarijnému stavu už niekoľko rokov nepremáva. Prvá plavba na INSITU sa uskutoční nedeľu 27. júna.

Lele Zemanová – www.SNG.sk

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Kovačická insita

Prvú tohtoročnú výstavu otvorili dnes v Mestskej galérii v Trenčíne. Venovaná je insitnému umeniu. Expozícia s názvom Kovačická insita s Martinom Jonášom z Kovačice sa do galérie dostala vďaka Pavlovi Čapovi, ktorý je jej kurátorom a zároveň osobným majiteľom zbierky.

Považská galéria umenia

Považská galéria umenia ( PGU ) vznikla v roku 1976 osamostatnením sa od Považského múzea. Sídli v objekte na Štefánikovej ul. č. 2 v Žiline. Od júna roku 1999 svoju činnosť Považská galéria umenia vykonáva pod vedením riaditeľa Mgr. Milana Mazúra.

Obnova.sk Foto

Na Trienále plagátu v Trnave bude vystavovať 221 dizajnérov

Trnava sa už po siedmy raz stane dejiskom medzinárodnej súťažnej prehliadky plagátov Trienále plagátu 2009. Súťaž je určená pre profesionálnych grafických dizajnérov a študentov vysokých škôl. Tohtoročnou novinkou je kategória dizajn webových stránok, ktorá rozširuje vlastnosti a možnosti plagátu. Ako agentúru SITA informovala PR manažérka Galérie Jána Koniarka Zuzana Dohnalová, do súťaže sa tento rok zapojilo 221 grafických dizajnérov z 37 krajín, vystavených bude 427 plagátov a 40 webových stránok. Súťažiť mohli len plagáty vydané od marca 2006 do 15. mája 2009.

INSITA 2004

Medzinárodné periodické podujatie Insita je výberová umelecká výstava, jediná svojho druhu vo svetovom kontexte. Zameraná je na prezentáciu autentických hodnôt neškoleného výtvarného prejavu – naivného umenia, art brut a na umenie outsiderov.

Obnova.sk Insita 2004