a matter of art – Súčasná švajčiarska architektúra Pro Helvetia

Výstava A Matter of Art (Vec umenia) bola po prvý raz uvedená v Švajčiarskom kultúrnom stredisku v Paríži od 4. mája do 1. júla 2001. Ťažiskom výstavy je výber pätnástich budov, postavených v rokoch 1997 až 2000, ktorý ponúka prierez najnovšou švajčiarskou architektonickou tvorbou.Organizátori: Slovenská národná galéria a Švajčiarska kultúrna nadácia
Vernisáž výstavy: 23. marec 2004
Trvanie výstavy: 24. marec – 2. máj 2004, SNG, Dvorana MK SR
Koncepcia výstavy: Jacques Lucan
Spolupráca za SNG: Eva Šťastná

Ako naznačuje termín „prierez“, výstava si nekladie za cieľ predstaviť švajčiarsku architektúru v jej úplnosti. Zámerom výstavy nie je poskytnúť dokumentárny výpočet, ale ponúknuť subjektívnu interpretáciu tej najaktuálnejšej súčasnej architektúry: preto je výstava výsledkom rozhodovania a výberu. Autori sa vedome zdržali pokusov o nastolenie rovnováhy medzi jednotlivými trendmi, ktoré sú v súčasnej švajčiarskej architektúre identifikované, neusilovali sa ani o geografickú vyváženosť, ktorá by predpokladala prideliť každému kantónu alebo každej jazykovej oblasti špecifické miesto.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Súčasná architektúra vo Švajčiarsku

Výstava A Matter of Art (Vec umenia) bola po prvý raz uvedená v Švajčiarskom kultúrnom stredisku v Paríži od 4. mája do 1. júla 2001. Ťažiskom výstavy je výber pätnástich budov, postavených v rokoch 1997 až 2000, ktorý ponúka prierez najnovšou švajčiarskou architektonickou tvorbou.

Výstava – akad. soch. M. Mäkký

Považská galéria umenia Vás pozýva na vernisáž výstavy tvorby predčasne zosnulého akad. sochára Milana Mäkkého. Výstava návštevníkom predstaví staršiu tvorbu autora v grafickom dizajne a súčasne jeho práce, ktoré vznikli v poslednom období.

Zberatelia

Výstava Zberatelia je výber zo súkromných zbierok členov Spoločnosti zberateľov umenia pôsobiacej na pôde Klubu priateľov SNG. Štrnásť zberateľov predstaví takmer 150 obrazov a sôch zo svojich privátnych kolekcií.

Ladislav Mednyánszky

Slovenská národná galéria v Bratislave v spolupráci s Maďarskou národnou galériou v Budapešti a galériou Oberes Belveder vo Viedni pripravila pri príležitosti 150. výročia narodenia významného predstaviteľa stredoeurópskeho maliarstva poslednej tretiny 19. a začiatku 20. storočia monografickú výstavu Ladislav Mednyánszky (1852–1919).