GMB – Mirbachov palác – marec 2004

VANESA HARDI WALLET: Organic Color – Organic Space
Vanesa Hardi (1971) je výtvarníčka juhoslovanského pôvodu, ktorá pôsobí medzi Bratislavou, Prahou a Viedňou. Je víťazkou ceny mladého výtvarníka roka Tonal za rok 2000 (dnes Cena Oskára Čepana). GMB – MIRBACHOV PALÁC
Františkánske nám. 11

VANESA HARDI WALLET: Organic Color – Organic Space
29.1.-7.3.2004
Kurátor: Zbyněk Sedláček

Patrí k tým, ktorý svojou tvorbou potvrdzujú oprávnenosť maľby. Usiluje o maximálnu reduktívnosť, ktorá hľadá najzákladnejšie komunikačné formy.

ALBERTO GIACOMETTI: Moja realita
13.2.-11.4.2004
Kurátor: Franziska Lentzch
Výstava je prvou prezentáciou jedného z najvýznamnejších a najosobitejších sochárov 20. storočia Alberta Giacomettiho (1901-1966) na Slovensku. Popri osobitých sochách a jednom obraze je jej ťažiskom grafický cyklus z neskorého obdobia tvorby – Paríž bez konca (1958-1965), ktorý je umelcovým umeleckým a osobným odkazom – svedectvom o Giacomettiho Paríži.
Výstava sa koná v spolupráci s Pro Helvetia Bratislava.

IGOR GROSSMANN: Okno domova
18.3.-9.5.2004
Kurátor: Rudolf Lendel
Igor Grossmann, rodák zo Žiliny, pôvodne magister farmácie, pôsobil dlhé roky ako lekárnik v Žiline. Od roku 1966 sa začal profesionálne venovať fotografii. Od roku 1970 býva v Bratislave, kde sa v poslednom období predstavil viacerými samostatnými výstavami. Výstava v Galérii mesta Bratislavy prezentuje cyklus fotografií z 50.- 60. rokov, ktorý citlivo zachytáva atmosféru slovenského vidieka.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Cena Oskára Čepana 2010

Víťazom 15. ročníka Ceny Oskára Čepana 2010 pre mladých umelcov do 35 rokov je Petra Feriancová. Agentúru SITA o tom informovala koordinátorka projektu Lucia Gavulová z Nadácie – Centra súčasného umenia, ktorá ocenenie organizuje. Organizátori víťaza súťaže vyhlásili vo štvrtok 24. júna 2010 podvečer vo foyer historického sídla Slovenského národného divadla v Bratislave. Mladá autorka (1977, Bratislava) tvorí podľa poroty suverénne a súčasne. Je doma v „polohách“, ktoré na Slovensku nie sú celkom štandardné, o to viac však atraktívne a veľmi dobre komunikovateľné na medzinárodnej úrovni. Porota Petre Feriancovej spolu s cenou priznala aj ďalšie výhody, ktoré k nej patria – 6-týždňový rezidenčný pobyt v International Studio & Curatorial Program / ISCP v New Yorku, finančnú odmenu 2 600 eur a po návrate z rezidenčného pobytu samostatnú výstavu v Slovenskej národnej galérii v Bratislave.