Lesnícke a drevárske múzeum pozýva na Cesty a zastavenia

Obrázok k článku

Cesty a zastavenia je názov autorskej výstavy fotografií Yara M. Kupča, ktorú v stredu otvorí Lesnícke a drevárske múzeum vo svojich výstavných priestoroch na zvolenskom Námestí SNP. Ponúka výber z Kupčovej tvorby, ktorý autor pod rovnomenným názvom vydal aj knižne. Súbor vystavených fotografii je výpoveďou o krajine v jej malebných krivkách, intímnych zákutiach, velebnej vznešenosti, pokoji. V prvej časti, nazvanej Cesty, sú zachytené obrazy z Kupčových potuliek po Rakúsku, Švajčiarsku, Francúzsku, Taliansku a Korzike, druha časť Zastavenia prezentuje fotografie zo Slovenska.

 

Ako uviedol Marek Vanga z Lesníckeho a drevárskeho múzea, Yaro M. Kupčo patrí k najvýraznejším slovenským fotografom a má za sebou viaceré úspešné výstavy. Fotí hlavne krajinu a svoje milované hory, pričom pracuje výlučne s klasickými fotografickými prístrojmi a digitálnu techniku nepoužíva. Podľa vlastných slov Kupčo najradšej fotí v Pieninách a na Orave, čo sú miesta, ktoré považuje za oázu pokoja a nevyčerpateľný zdroj inšpirácie. Fotografie z týchto oblastí tvoria jadro jeho výstav.

 

Výstavu Cesty a zastavenia si návštevníci Lesníckeho a drevárskeho múzea budú môcť pozrieť do konca júna.

 

 

 

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Lesnícke a drevárske múzeum vo Zvolene oslávi 60 rokov

BRATISLAVA 7. júna (SITA) – Šesťdesiat rokov od otvorenia prvej expozície Lesníckeho a drevárskeho múzea vo Zvolene pripomenie verejnosti od stredy výstava Zvolenskí zberatelia vystavujú. Ako agentúru SITA informovala Mária Šorecová z Lesníckeho a drevárskeho múzea, výstavu slávnostne otvoria v stredu o 16:00 a až do 18. júla ponúknu svojim návštevníkom zbierky rôznych predmetov. V sídle múzea na Námestí SNP 31 vo Zvolene predstaví výber z viac ako 50 kolekcií 34 zvolenských zberateľov. Chýbať nebudú známky, nálepky zo zápaliek, pohľadnice, no ani medaily, odznaky, telefónne karty, kalendáre, papierové vreckovky, etikety či obaly z potravín. Medzi zaujímavosťami by mali byť aj miniatúrne knihy, kuchárky, náprstky, či pivné suveníry. Výstava bude otvorená denne od utorka do piatka a v nedeľu od 9:00 do 17:00.

Ča starého v múzeu?

Slovenské lesnícke a drevárske múzejníctvo má za sebou zložitú a strastiplnú cestu. Prvá etapa tejto cesty začína ustanovením Lesníckeho múzea pri Zemedelskom múzeu v Bratislave v roku 1927.