Kresba z roku 2001 (Jaroslav Kubička )

Na štvrtej autorskej výstave v Oravskej galérii v Dolnom Kubíne sa sochár a maliar Jaroslav Kubička predstavuje 65 kresbami ceruzou, ktoré vznikli v roku 2001 a predstavujú zoskupenia fantazijne pôsobiacej architektúry a štúdií ženských postáv. Svoju pozornosť upriamil na autentickú správu o svojom vnútri, o citoch, o subjektívnej vízii vlastnej tvarovej a priestorovej vôli. Rieši zákon pevného tvaru, sumárne a sceľujúce chápanie sochy ako samonosného problému. Autor nám ponúka zmyslový zážitok pri vnímaní kresieb tvarov, fantazijnej architektúry a postavy ženy s uplatnením výlučnej priority estetickej funkcie. Výstava potrvá do konca marca.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Štiavnica > Je dobré mať kamarátov

Výstava v Banskej Štiavnici- Je dobré mať kamarátov je príbehom Banskej Štiavnice a jej striebornej histórie. 23. septembra 2005 sprístupnili v SBM-Galérii J.Kollára v Banskej Štiavnici výstavu trojice umelcov : Braňa Jánoša, banskoštiavnického rodáka, dnes žijúceho vo Vyšnom Kubíne, v oblasti maľby, Igora Čierneho z Bratislavy v oblasti kovanej plastiky a Ondreja Ďuriana z Kremnice, v oblasti strieborného šperku.

Oravská galéria v Dolnom Kubíne: Spoznávajme galériu

Oravská galéria v Dolnom Kubíne pripravila pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí a galérií od 17. do 20. mája 2005 týždeň „SPOZNÁVAME GALÉRIU“ spojený so superkvízom pre deti a mládež dolnokubínskych škôl, pre ktoré sú pripravené otázky, ktoré preveria ich vedomosti o Oravskej galérii a jej zbierkach, ktorá tento rok oslavuje 40. výročie svojho založenia.