Klub národného múzea ponúka nové výhody

Obrázok k článku

Majitelia klubových kariet Slovenského národného múzea (SNM) majú nové možnosti podpory kultúrneho dedičstva. S kartami Klubu priateľov SNM získava každý člen klubu od tejto jesene okrem voľného vstupu do všetkých múzeí SNM na Slovensku a na všetky podujatia národného múzea ročné predplatné kultúrnej revue Pamiatky a múzeá.

"Súčasťou novej ponuky Klubu priateľov SNM je aj organizovanie stretnutí členov, ktorí dvakrát ročne spoločne navštívia aktuálnu výstavu alebo podujatie Slovenského národného múzea, pričom lektorský výklad a dopravu mimo hlavné mesto zabezpečí pre priaznivcov histórie Klub priateľov SNM. Ďalšou výhodou predovšetkým pre rodiny s deťmi je voľný vstup do novootvoreného Detského múzea SNM alebo využitie individuálneho zberateľského poradenstva," informovala ďalej agentúru SITA Markéta Plichtová z oddelenia marketingu a komunikácie SNM. Každý člen klubu zároveň má vďaka pravidelne posielaným pozvánkam a informačným materiálom o SNM prehľad o dianí v múzeu.

Klub priateľov SNM vznikol v marci 2006 s cieľom vybudovať partnerský vzťah medzi múzeom a verejnosťou, s jednotlivcami, ako aj s inštitúciami. Klub priateľov SNM poskytuje priestor pre rôzne možnosti podpory múzea, zároveň ponúka množstvo zaujímavých výhod. Členský príspevok, ktorý je v prípade kategórií VIP a inštitúcií individuálny, sa pohybuje od 20 do 83 eur. Prevažná časť zo získaných prostriedkov putuje na podporu a rozvoj jedného z 19-tich múzeí SNM. Výhody členstva závisia od jeho typu. Individuálne je určené pre jednotlivcov do 60 rokov, seniorské je určené pre milovníkov histórie nad 60 rokov. Pre rodiny s deťmi je vyhradené rodinné členstvo, ktoré môžu využiť nielen rodičia, ale aj starí rodičia so svojimi vnúčatami. Inštitucionálne členstvo predstavuje špeciálnu kategóriu. Je to cesta, ako poskytnúť svojim zamestnancom zaujímavý prvok sociálneho programu. VIP kategória je určená pre vzácne osobnosti nášho kultúrneho a spoločenského života, o členstve rozhoduje Klub priateľov SNM.

Viac o výhodách a tiež o tom ako sa dá stať členom Klubu priateľov SNM je zverejnené na internetových adresách – http://www.klubpriatelovsnm.sk alebo http://www.snm.sk.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

O Veterán klube – Martin

Už dávnejšie sa mnohí majitelia historických vozidiel z Martina a okolia vzájomne poznali a stretávali sa. Založili občianske združenie VETERÁN KLUB – MARTIN, ktoré bolo 28. 3. 2008 zaregistrované na MV SR.

Slovenské národné múzeum ponúka novú vstupenku

Návštevníci Slovenského národného múzea (SNM) v Bratislave môžu navštíviť na jednu vstupenku sedem múzeí, ktoré pod neho spadajú. Týka sa to Prírodovedného múzea, zrekonštruovanej budovy a expozície Múzea židovskej kultúry na Židovskej ulici, Múzea kultúry Chorvátov na Slovensku v Devínskej Novej Vsi a štyroch budov múzeí na Žižkovej ulici – teda Archeologického múzea, Múzea kultúry karpatských Nemcov, Múzea kultúry Maďarov na Slovensku a Výstavného pavilónu Podhradie.

Bratislavské múzeá tretej generácie vyškolia múzejníkov

Slovenské národné múzeum začína projekt Bratislavské múzeá tretej generácie, ktorý je určený pre pracovníkov múzeí vo verejnej správe v Bratislavskom kraji. Kurátori, múzejní pedagógovia, pracovníci, ktorí sú v kontakte s návštevníkmi, ale aj ekonómovia, či riaditelia sa budú najbližšie dva roky školiť a rozvíjať svoje odborné skúsenosti. Agentúru SITA o tom informovala Markéta Plichtová zo Slovenského národného múzea (SNM).

Cieľom nového šéfa SNM je upevnenie postavenia múzea

Upevniť postavenie Slovenského národného múzea (SNM) ako centrálnej múzejnej inštitúcie Slovenska aj významnej vedeckej, kultúrnej a verejnej inštitúcie je hlavným cieľom Koncepcie rozvoja Slovenského národného múzea (SNM) na obdobie rokov 2010 – 2016. Na Riaditeľskej rade SNM ju 18 riaditeľom múzeí patriacich pod SNM predstavil nový generálny riaditeľ SNM Rastislav Púdelka. Riaditeľská rada SNM sa zišla po prvý raz od zvolenia nového generálneho riaditeľa 29. marca. Agentúru SITA o tom informovala Markéta Plichtová z oddelenia prezentácie a marketingu SNM. Vedenie národného múzea chce do roku 2016 okrem iného obnoviť sídlo SNM v Bratislave, budovy múzea v Martine, hrady, ktoré má v správe a svoje reštaurátorské dielne.