O Veterán klube – Martin

Už dávnejšie sa mnohí majitelia historických vozidiel z Martina a okolia vzájomne poznali a stretávali sa. Založili občianske združenie VETERÁN KLUB – MARTIN, ktoré bolo 28. 3. 2008 zaregistrované na MV SR.

Hlavným poslaním klubu je združovanie majiteľov historických vozidiel, priateľov a ich sympatizantov, vyhľadávanie a zhromaždenie historických vozidiel, ich rekonštrukcie, prevádzkovanie a prestavovanie verejnosti.

Už v roku svojho vzniku klub absolvoval svoju prvú motoristickú sezónu a okrem podstatného rozšírenia členskej základne, aj do vozového parku klubu pribudol značný počet historických vozidiel. Členovia a priaznivci klubu sa počas svojej prvej sezóny zúčastnili na viacerých zaujímavých podujatiach organizovaných nielen v rámci mesta a okresu Martin, ale aj v iných regiónoch Slovenska. Nezabudnuteľné boli podujatia v Haliči, v Lučenci, v Banskej Bystrici a v Kremnici. Zvláštnu spomienku si zaslúži aj prvá účasť členov klubu na súťaži historických vozidiel „Ružomberská ruža veteránov“, odkiaľ si priniesli pohárové ocenenie. Navyše, členovia klubu úspešne zrealizovali aj vlastné podujatie pre majiteľov malých motocyklov s názvom „Martinská päťdesiatka 2008“.

Mimo organizovania rôznych plánovaných podujatí členovia klubu individuálne zhromažďujú a renovujú svoje historické vozidlá a celoročne sa venujú klubovej a zberateľskej činnosti.

Súčasné delenie motocyklov na jednotlivé kategórie:

1. SUPERSPORT
2. NAKED (naháč)
3. TOURING
4. CHOPPER – CRUISER
5. ENDURO
6. OFF ROAD
7. MOTO 50/125
8. SCOOTER
9. ATV (štvorkolky)

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Zraz historických železničných vozidiel v Bratislave

Historické električky zabezpečovali v sobotu a v nedeľu 14. a 15. júna 2008 kyvadlovú dopravu do areálu rušňového depa v bratislavskej Rači, kde sa konal zraz historických železničných vozidiel Rendez 2008. V depe bolo vystavených sedem parných rušňov a iné vozidlá zo Slovenska, Českej republiky, Rakúska a Maďarska. Ide o vrcholné podujatie osláv 160. výročia príchodu prvého vlaku na naše územie.

Motorky a múzeum

Dňa 13. 2. 2009 o 16.00 sa v Slovenskom národnom múzeu v Martine sprístupní výstava Motocykel včera a dnes. Autorsky výstavu pripravili členovia občianskeho združenia VETERÁN KLUB – MARTIN so svojimi priaznivcami.

Kežmarok: Hladomorňa má po viac ako 200 rokoch strechu

10. júna 2008 – Do hradnej hladomorne na Kežmarskom hrade už nebude zatekať. Kežmarské múzeum v týchto dňoch dokončuje zastrešenie a rekonštrukciu hladomorne, ktorá bola bez strechy viac ako 200 rokov od požiaru hradu v 18. storočí. Zastrešená hladomorňa s vyhliadkovou terasou nebude jedinou tohtoročnou novinkou na Kežmarskom hrade.

Martin > Michalský jarmok

V nedeľu 2.októbra sa v Múzeu slovenskej dediny v Martine –Jahodníckych hájoch uskutoční ďalšie z cyklu XV.národopisného roka – tradičný Michalský jarmok. Predstavia sa na ňom viacerí ľudoví remeselníci a výrobcovia najmä z oblasti severozápadného Slovenska s ukážkami tradičných remesiel a výrob.