Zberatelia minerálov a fosílií sa stretnú v nedeľu v Bratislave

Zberatelia minerálov a fosílií sa stretnú v nedeľu 6. decembra 2009 vo výstavných priestoroch Slovenského národného múzea „Podhradie“ na Žižkovej ulici v Bratislave. Tu sa uskutoční XXVI. ročník Medzinárodného stretnutia zberateľov minerálov a fosílií. Stretnutie pripravilo Prírodovedné múzeum v Bratislave v spoluprácu so Slovenskou geologickou spoločnosťou. Toto stretnutie patrí medzi najväčšie podujatia tohto druhu na Slovensku a je zaujímavé nielen pre odborníkov a nadšencov zaoberajúcich sa mineralógiou a paleontológiou, ale aj pre širokú verejnosť.

Návštevníci si budú môcť prezrieť a kúpiť rôzne minerály z celého sveta, fosílie alebo výrobky zhotovené z prírodných kameňov. Nielen dámy očarí bohatá ponuka šperkov zhotovených z drahých kameňov. Na tohtoročnom predvianočnom stretnutí sa zúčastní 60 vystavovateľov prevažne zo Slovenska, Čiech a Maďarska. Slovenský paleontologický klub a Bratislavský mineralogický klub budú zabezpečovať poradenskú službu, kde si aj široká verejnosť bude môcť dať overiť alebo určiť minerály a skameneliny zo svojich zbierok.


Agentúru SITA informovala Kristína Freyerová.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Celoslovenská sieť SNM pozýva na návštevu aj cez sviatky

Slovenské národné múzeum (SNM) počas sviatkov upraví vo svojich múzeách otváracie hodiny. Kým na Štedrý deň a v Prvý sviatok vianočný budú múzeá zatvorené, na Štefana pozýva na prehliadku hneď niekoľko múzeí. Zároveň je pre návštevníkov pripravených niekoľko podujatí, ktoré im spríjemnia sviatočné chvíle, agentúru SITA o tom informovala Markéta Plichtová z oddelenia marketingu a komunikácie SNM.

Slovenské národné múzeum ponúka novú vstupenku

Návštevníci Slovenského národného múzea (SNM) v Bratislave môžu navštíviť na jednu vstupenku sedem múzeí, ktoré pod neho spadajú. Týka sa to Prírodovedného múzea, zrekonštruovanej budovy a expozície Múzea židovskej kultúry na Židovskej ulici, Múzea kultúry Chorvátov na Slovensku v Devínskej Novej Vsi a štyroch budov múzeí na Žižkovej ulici – teda Archeologického múzea, Múzea kultúry karpatských Nemcov, Múzea kultúry Maďarov na Slovensku a Výstavného pavilónu Podhradie.

Spišské múzeum predstaví betlehemy zo spišských kostolov

Spišské múzeum v Levoči pripravilo v predvianočnom období IV. ročník Spišských Vianoc. Na výstave v historickej radnici na Námestí Majstra Pavla v Levoči uvidia návštevníci dvadsiatku betlehemov zapožičaných z kostolov stredného a dolného Spiša. Výstava potrvá od 9. do 19. decembra, keďže „betlehemy sa musia na Vianoce vrátiť do kostolov,“ uviedla Dáša Uharčeková Pavúková z múzea. Väčšina betlehemov pochádza z 20. storočia, nájdu sa však medzi nimi aj staršie kúsky.

Pobočky SNM otvoria aj cez Veľkú noc

Špecializované múzea Slovenského národného múzea budú mať počas Veľkonočných sviatkov upravené otváracie hodiny. Počas všetkých štyroch voľných dní od 2. do 5. apríla bude pre návštevníkov otvorené Spišské múzeum v Levoči a Spišský hrad, Zámok Bojnice a hrad Červený Kameň. Na Veľký piatok 2. apríla bude otvorený hrad Červený Kameň a Spišský hrad od 9:00 do 16:00, Zámok Bojnice od 10:00 do 15:00, Spišské múzeum v Levoči – Mestská radnica, Dom majstra Pavla a expozícia Výtvarná kultúra na Spiši v čase od 9:00 do 17:00.