Dnes tovariš – zajtra majster

„Dnes tovariš – zajtra majster“ – programové podujatie s týmto názvom sa po prvýkrát uskutoční v Múzeu slovenskej dediny Jahodnícke háje v nedeľu, 15. mája 2005.
Práve prostredie dediny z prelomu 19. a 20. storočia bude tvoriť kulisu pre prezentáciu študentov stredných umeleckých škôl, kde predstavia svoje nápady, preukážu zručnosť a kreativitu pri ukážkach tradičných techník, aplikovaných vo svojich prácach.

Návštevníkov pozývame na prehliadku škôl:
Študenti zo Školy úžitkového výtvarníctva z Kremnice odbor tvorba hračiek predvedú výrobu drevenej marionety a ukážky rezbárskych prác umenie.

Škola úžitkového výtvarníctva z Ružomberka bude prezentovať tradičné tkáčske techniky – tkanie na kartičkách, krosienkach i na ráme, paličkovanie i tlač s ručnými formami.

Ako ďalší sa budú prezentovať študenti z Pedagogickej a sociálnej akadémie Turčianske Teplice s prácami – batikovanie textilu, ukážky odevu a venovať sa budú aj návštevníkom pri detských hrách, čítaní rozprávok a hraní bábkového divadla.

Návštevníci si môžu niektoré techniky aj vlastnoručne vyskúšať.

Pre detských návštevníkov sme pripravili aj špeciálny stánok s prekvapením,
v ktorom môžu získať odmenu za to, že nám porozprávajú básničku alebo niečo zaspievajú.

V popoludňajších hodinách sa predstaví folková skupina „Náhodní pocestní“
so svojím programom.

O 13.30 sa uskutoční r.k.sv.omša v drevenom kostole z Rudna.

Informácie:

Ing. Ďurdíková , tel / fax: 043/41 326 86

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Vianoce na dedine 2007

V nedeľu 9. decembra 2007 sa v Múzeu slovenskej dediny, v národopisnej expozícii v prírode Slovenského národného múzea v Martine uskutoční posledné tohoročné programové podujatie Národopisného roka „Vianoce na dedine“.

Veľká noc na dedine

V nedeľu, 20. marca 2005 sa v Múzeu slovenskej dediny Jahodnícke háje, v národopisnej expozícii v prírode Slovenského národného múzea v Martine uskutoční podujatie „Veľká noc na dedine“.

SNM-MT: Človek a príroda

V nedeľu, 4. septembra 2005 sa v Múzeu slovenskej dediny Jahodnícke háje,
v národopisnej expozícii v prírode Slovenského národného múzea v Martine uskutoční prvýkrát podujatie „Človek a príroda“.