Veľká noc na dedine

V nedeľu, 20. marca 2005 sa v Múzeu slovenskej dediny Jahodnícke háje, v národopisnej expozícii v prírode Slovenského národného múzea v Martine uskutoční podujatie „Veľká noc na dedine“.V programe, ktorý bude trvať od 10.00 do 16.00 hod. bude účinkovať folklórna skupina Sliačanka z Liptovských Sliačov s ukážkami
predveľkonočných a veľkonočných zvykov a predstavia sa aj tradiční ľudoví výrobcovia.

Pre návštevníkov je pripravená tvorivá dielňa, v ktorej si môžu vyskúšať vlastnú zručnosť pri zdobení kraslíc – symbolu prichádzajúcej jari rôznymi tradičnými technikami – zdobenie voskom, vyškrabávanie či obliepanie vajíčok slamou a bavlnkami.

V areáli MSD je možnosť občerstviť sa v objekte rázovitej krčmy z Oravskej Polhory.

Kontakt: PhDr. Kiripolská , tel/fax: 043/41 326 86, tel: 043/ 42 206 12

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Vianoce na dedine 2007

V nedeľu 9. decembra 2007 sa v Múzeu slovenskej dediny, v národopisnej expozícii v prírode Slovenského národného múzea v Martine uskutoční posledné tohoročné programové podujatie Národopisného roka „Vianoce na dedine“.

SNM-MT: Človek a príroda

V nedeľu, 4. septembra 2005 sa v Múzeu slovenskej dediny Jahodnícke háje,
v národopisnej expozícii v prírode Slovenského národného múzea v Martine uskutoční prvýkrát podujatie „Človek a príroda“.

Martin > Michalský jarmok

V nedeľu 2.októbra sa v Múzeu slovenskej dediny v Martine –Jahodníckych hájoch uskutoční ďalšie z cyklu XV.národopisného roka – tradičný Michalský jarmok. Predstavia sa na ňom viacerí ľudoví remeselníci a výrobcovia najmä z oblasti severozápadného Slovenska s ukážkami tradičných remesiel a výrob.

SNM-EM: Vianoce na dedine

7. decembra 2003 sa bude v Slovenskom národnom múzeu – Múzeu slovenskej dediny konať akcia: Vianoce na dedine – ukážky predvianočných a vianočných zvykov a obchôdzok, ukážky výroby tradičných vianočných ozdôb, pečenia oblátok, zdobenia medovníkov.