Deň múzeí: Slovenské banské múzeum Banská Štiavnica

Slečna a alabastru výstav, ktorou sa premiérovo predstaví slovenský básnik a autor mnohých známych hudobných textov Kamil Peteraj. Tentoraz však pero nahradí fotoaparát a umelec predstaví výber zo svojich fotografií.
Miesto konania: Galéria Jozefa Kollára
Dátum konania: máj – jún

Vstupné: 18. mája zdarma, počas iných dní 40,-Sk

Marína, Andrej Sládkovič a Banská Štiavnica – Múza Andreja Sládkoviča – Marína Pischlová strávila najkrajšie roky svojho života v Banskej Štiavnici. Tu stretla významného slovenského básnika a inšpirovala ho k napísaniu jednej z najkrajších slovenských ľúbostných básní. Výstava predstavuje Marínu, jej život a vzťah k A. Sládkovičovi.
Miesto konania: Starý zámok B.Štiavnica
Dátum konania: 27.4. – 31.12.2005
Vstupné: dospelí 30,-Sk, deti 10,-Sk

Strom človeku – so stromami sa stretávame počas celého roka. Od školských rokov postupne zabúdame, aký význam majú pre človeka a že bez nich by život vlastne ani nemohol existovať. Výstava má za cieľ predstaviť úlohu stromu v ľudskom živote a pripomenúť jeho nezastupiteľnú úlohu.
Miesto konania: IC Geopark, Nám. sv.Trojice, Banská Štiavnica
Dátum konania: 19.4. – 30.5.2005
Vstupné: zdarma

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Deň múzeí: Trnava, Žilina

Západoslovenské múzeum Trnava, Noc v múzeu – Svetlo v tmách – v rámci toho sú pripravené podujatia a prehliadka expozícií a výstav a to: 20,00 – vernisáž výstavy Petrolejové lampy a výstavy Naiva z Kovačice, 21,00 – 21,30 Performance pre fotografov: Svetlá v oknách múzea, 22,00 Večer poézie v spolupráci s Literárnym klubom Trnava, 24,00 Polnočný koncert a počas večera bude možné vypiť si kávu alebo čaj v štylizovanej kaviarničke na II. poschodí múzea, Dátum konania: 14. máj 2005 od 19,30 do 01,00 hod. Vstupné: zdarma

Deň múzeí: Banská Bystrica

ŠVK – Literárne a hudobné múzeum Banská Bystrica, Osvald Zahradník – divadelný a rozhlasový dramatik – spoločenské stretnutie v rámci cyklu Osobnosti, Miesto konania: spoločenská sála ŠVK, Dátum konania: 2.máj 2005 o 16,00 hod. Vstupné: zdarma

Deň múzeí: Kremnica, Levice, Liptovský Mikuláš

NBS – Múzeum mincí a medailí Kremnica
18. máj 2005:

– vstup do všetkých expozičných a výstavných priestorov zdarma
– o 9,45 hod. – vystúpenie sokoliarskej skupiny sv.Bavona z Banskej Štiavnice, krátka prednáška o ochrane prírody a o živote dravcov, ukážka výcviku dravých vtákov a možnosť vyskúšať si prácu s dravcami (repríza tohto programu sa uskutoční špeciálne pre žiakov kremnických škôl pre sluchovo postihnutú mládež a osobitnej školy).