Konferencia o obnove pamiatky v Čičmanoch

Titulny obrazok blogu uzivatela: harp

Obcianske združenie Proti korupcii predstaví príbeh o lahostajnosti vprístupe, starostlivosti a ochrany národnej kultúrnej pamiatky Radenovho domu v Cicmanoch. Správcom pamiatky je Považské múzeum Žilina, príspevková organizácia v zriadovatelskje pôsobnosti vyššej samosprávy. Podla znaleckého posudku (ceského znalca vodbore dreva Stanislava Miku), oktorého vypracovanie požiadalo Obcianske združenie Proti korupcii, pri rekonštrukcii šindlovej strechy vroku 2010 boli porušené základné kvalitatívne aprincipiálne postupy hodné rekonštrukcie kultúrnej pamiatky. Nakonferenciu dostali pozvanie zástupcovia výrobcov šindlov, predstavitelia ministerstva kultúry, Žilinského samosprávneho kraja, Považského múzea v Žiline, zástupcovia pamiatkarov, médií, odborníci voblasti obnovy kultúrnych pamiatok.

 

Utorok 24. júna 2014 o 10.00 hod. Hostinec Humno Ondreja Gregora, Cicmany c. 138 (reštaurácia v centre obce pri predajni suvenírov) KONFERENCIA O KVALITE, DÔSLEDKOCH A CELKOVOM PRÍBEHU REKONŠTRUKCIE STRECHY KULTÚRNEJ PAMIATKY V CICMANOCH POZVÁNKA NA VEREJNÚ KONFERENCIU


Projekt „Strážca transparentnosti ademokracie voblasti správy verejných zdrojov“ bol podporený sumou 74.677,80 € z Fondu pre mimovládne organizácie, ktorý je  nancovaný z Financného mechanizmu EHP 2009 – 2014. Správcom Fondu je Nadácia otvorenej spolocnosti – Open Society Foundation. Cielom projektu „Strážca transparentnosti ademokracie voblasti správy verejných zdrojov“ je Rozvoj advokacných awatch-dogových aktivít.
Naším hlavným cielom je odhalovanie korupcie a zneužívania verejných zdrojov.

 

 harp

 

 

Súvisiace články: 

  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  

Obrázok používateľa juraj.kudjak
Offline

Dnes vyšla reportáž z konferencie v časopise .týždeň http://www.tyzden.sk/casopis/2014/27/i-mianske-v-indle.html Čičmanské švindle.

Voľby prehliadania komentárov

.

Informacie

Píšem o kultúrnom dedičstve cestovaní, stavebníctve, hradoch. Zaoberám sa obnovou a konzerváciou pamiatok, fotografiou a svojou rodinou. Vediem portál Obnova.sk a spoločnosť Obnova s.r.o.

Blog: Michal Hrčka (harp)

Informácie o harp

Obrázok používateľa harp

Meno
Michal

Priezvisko
Hrčka

Zamestnanie
konzervátor, editor

Zobraziť celý profil používateľa

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.