Vykurovanie

Vykurovanie – stenové vykurovanie
Stenové vykurovanie predstavuje sálavý systém vykurovania, pri ktorom v dôsledku tepelného sálania aktívnych plôch (stien) dochádza k postupnému ohrevu aj neaktívnych plôch bez zabudovaných vykurovacích rúrok. Tieto potom tiež vydávajú do miestnosti teplo, takže ich vnímate ako “aktívne”. Takýmto spôsobom systém využíva všetkých 6 aktívnych plôch ohraničujúcich miestnosť, z ktorých organizmus prijíma sálavé teplo a získava tak pocit tepelnej pohody.
Sálavý systém stenového vykurovania vytvára príjemné teplé prostredie rovnomerným rozložením teploty vo zvislom i vodorovnom smere. Naozaj príjemne sa človek cíti vtedy, keď teplota vzduchu v miestnosti dosahuje okolo 18° C a teplota povrchov stien približne 22° – 24° C – to sú podmienky, ktoré systém zabezpečuje pre vytvorenie tepelnej pohody.

Výhody stenového vykurovania:
Získate optimálnu tepelnú pohodu s nižšími energetickými nákladmi a minimálnou úsporou energie až 10%, pretože teplota v miestnostiach na rozdiel od tradičných vykurovacích systémov, môže byť znížená o 2-3° C.

Prinesie vám zdravý spôsob vykurovania, vhodný aj pre alergikov.

Nezasahuje do architektúry vášho interiéru, pretože je zabudované v stene a teda neviditeľné.

Prestavuje ideálne použitie najmä v spojení s tepelnými čerpadlami, solárnymi kolektormi, čo vám môže priniesť ďalšie úspory energie.

Nevyžaduje žiadnu údržbu.

Zabraňuje vzniku plesní.

Dá sa ľahko a rýchlo regulovať.

Je vhodné nielen na zdravé kúrenie, ale aj príjemnú a bezpečnú klimatizáciu. Dokáže totiž, na rozdiel od konvenčnej klimatizácie, zabezpečiť v lete zdravé chladenie bez prievanu.

Výhody stenového vykurovania v porovnaní s inými systémami:

Sálavý spôsob vykurovania zabraňuje prúdeniu vzduchu spojeného s vírením prachu, to znamená zdravšie vykurovanie.

Optimálna tepelná pohoda dosiahnutá s nižšou teplotou vám prinesie zreteľnú úsporu energie

Dokonalé zladenie jednotlivých komponentov systému vyžaduje výrazne nižšie náklady na jeho inštaláciu

Okrem zdravého vykurovania získate príjemnú a bezpečnú klimatizáciu – chladenie bez prievanu

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Kachlové pece

Narastanie cien energií vedie hlavne majitelov rodinných domov a chát k snahe využívat na vykurovanie tie energetické zdroje a palivá, ktoré sú financne výhodnejšie. V súcasnosti najlacnejším, obnovitelným zdrojom tepelnej energie je palivové drevo. Preto sa zvyšuje záujem o kachlové pece a krby, ktoré sa robia na mieru v dvojakom zmysle – zvonku sa stávajú dekoratívnou dominantou interiéru, zvnútra sú na vysokej technickej úrovni, aby nielen ozdobovali, ale aj vykurovali priestor, v ktorom sú postavené.

Renesančné trulice III

1.1.2. INTARZIA S RASTLINNYMI MOTIVMI
Z obdobia renesancie sa na Slovensku zachovala počtom pomerne rozsiahla skupina intarzovaných truhlíc jednotnej výtvarnej koncepcie pravdepodobne domáceho pôvodu. Jednotlivé práce spája veľa spoločných znakov týkajúcich sa okrem uplatnenia rovnakej techniky výzdoby i dekoratívnych elementov, aj ich celkového usporiadania v architektonickom členení podobnom vo všetkých truhlicach tejto skupiny.