Vykurovanie

Vykurovanie – stenové vykurovanie
Stenové vykurovanie predstavuje sálavý systém vykurovania, pri ktorom v dôsledku tepelného sálania aktívnych plôch (stien) dochádza k postupnému ohrevu aj neaktívnych plôch bez zabudovaných vykurovacích rúrok. Tieto potom tiež vydávajú do miestnosti teplo, takže ich vnímate ako “aktívne”. Takýmto spôsobom systém využíva všetkých 6 aktívnych plôch ohraničujúcich miestnosť, z ktorých organizmus prijíma sálavé teplo a získava tak pocit tepelnej pohody.
Sálavý systém stenového vykurovania vytvára príjemné teplé prostredie rovnomerným rozložením teploty vo zvislom i vodorovnom smere. Naozaj príjemne sa človek cíti vtedy, keď teplota vzduchu v miestnosti dosahuje okolo 18° C a teplota povrchov stien približne 22° – 24° C – to sú podmienky, ktoré systém zabezpečuje pre vytvorenie tepelnej pohody.

Výhody stenového vykurovania:
Získate optimálnu tepelnú pohodu s nižšími energetickými nákladmi a minimálnou úsporou energie až 10%, pretože teplota v miestnostiach na rozdiel od tradičných vykurovacích systémov, môže byť znížená o 2-3° C.

Prinesie vám zdravý spôsob vykurovania, vhodný aj pre alergikov.

Nezasahuje do architektúry vášho interiéru, pretože je zabudované v stene a teda neviditeľné.

Prestavuje ideálne použitie najmä v spojení s tepelnými čerpadlami, solárnymi kolektormi, čo vám môže priniesť ďalšie úspory energie.

Nevyžaduje žiadnu údržbu.

Zabraňuje vzniku plesní.

Dá sa ľahko a rýchlo regulovať.

Je vhodné nielen na zdravé kúrenie, ale aj príjemnú a bezpečnú klimatizáciu. Dokáže totiž, na rozdiel od konvenčnej klimatizácie, zabezpečiť v lete zdravé chladenie bez prievanu.

Výhody stenového vykurovania v porovnaní s inými systémami:

Sálavý spôsob vykurovania zabraňuje prúdeniu vzduchu spojeného s vírením prachu, to znamená zdravšie vykurovanie.

Optimálna tepelná pohoda dosiahnutá s nižšou teplotou vám prinesie zreteľnú úsporu energie

Dokonalé zladenie jednotlivých komponentov systému vyžaduje výrazne nižšie náklady na jeho inštaláciu

Okrem zdravého vykurovania získate príjemnú a bezpečnú klimatizáciu – chladenie bez prievanu

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Kachlové pece

Narastanie cien energií vedie hlavne majitelov rodinných domov a chát k snahe využívat na vykurovanie tie energetické zdroje a palivá, ktoré sú financne výhodnejšie. V súcasnosti najlacnejším, obnovitelným zdrojom tepelnej energie je palivové drevo. Preto sa zvyšuje záujem o kachlové pece a krby, ktoré sa robia na mieru v dvojakom zmysle – zvonku sa stávajú dekoratívnou dominantou interiéru, zvnútra sú na vysokej technickej úrovni, aby nielen ozdobovali, ale aj vykurovali priestor, v ktorom sú postavené.

Podlahove vykurovanie Časť 2.

Materiály a ich vlastnosti Časť 2.

V princípe je najpoužívanejším materiálom pre podlahové vykurovanie je PE-X, prípadne PVC-C, ale ten sa nedoporučuje pretože v závislosti na čase omnoho rýchlejšie ztráca pevnosť, čo spolu s krehkejším charakterom lou predstavuje zvýšené riziko.

Príčiny degradácie a poškodenia pergamenu

Veľký počet rukopisov a dokumentov používa ako nosný materiál pergamen. Pergamen sa považuje za podobný materiál ako papier, ale s vyššou trvanlivosťou ale aj napriek tomu vykazuje za určitých podmienok charakteristické poškodenia, ktoré spôsobujú rôzne parametre prostredia (svetlo, vlhkosť, prach, plyny). Problémy súvisiace s poškodením pergamenu vplyvom znečisteného ovzdušia nie sú nové
( v 17. stor. to bol prach v uhlia). Pergamen je voči usni odolnejší aj vďaka tomu, že má pevnú kolagénovú štruktúru a pri výrobe získava alkalickú rezervu (luženie vo vápenatom prostredí a povrchová úprava kriedou). Táto rezerva ochraňuje pergamen pred kyslosťou.