Vydražia porno údajne s Marilyn Monroe v hlavnej úlohe

Marilyn Monroe, 1955 (marilynmonroes.blogspot.com)

V argentínskej metropole Buenos Aires začiatkom augusta vydražia jednu z dvoch známych kópií krátkeho porna, v ktorom vraj účinkovala vtedy ešte neznáma Marilyn Monroe. Vyvolávacia cena je pol milióna amerických dolárov (v prepočte viac ako 352-tisíc eur). Promotér aukcie Mikal Barsa očakáva, že sa snímka nakrútená v roku 1946 alebo 1947 predá minimálne za dvojnásobok tejto sumy. Čiernobiely šesťminútový film vlastnil španielsky zberateľ, ktorý nedávno zomrel. Ďalšia kópia sa objavila v roku 1997 a za 1,2 milióna dolárov si ju kúpil nemenovaný zberateľ.

Už v minulosti sa objavili pochybnosti, či ženou, ktorá vo filme masturbuje a má pohlavný styk s neznámym mužom, je skutočne Monroe. Barsa však tvrdí, že má k dispozícii záznamy z vyšetrovania FBI. Okrem toho šperky, ktoré má žena vo filme na sebe, sa zhodujú s tými, čo mala hviezda na viacerých fotografiách a snímkach z tej doby. Podľa Barsu obe spomínané kópie pred desiatkami rokov priniesol istý americký úradník do Francúzska. Dvaja španielski zberatelia ich spolu s ďalšími kúpili v parížskom starožitníctve netušiac, že v nich účinkuje jeden z najväčších sexsymbolov minulého storočia.

Informácie zverejnila webová stránka hollywoodreporter.com.

[mailpoet_form id="1"]

Súvisiace články

Vydražia Warholov portrét Michaela Jacksona

V New Yorku vydražia portrét zosnulého Michaela Jacksona, ktorý v roku 1984 namaľoval Andy Warhol. Ešte predtým ho však vystavia v londýnskom British Music Experience v O2 Arene, kde mal Jackson v júli odštartovať sériu 50 comebackových koncertov. “Tento portrét Andyho Warhola spája nesporného Kráľa Pop Artu s nesporným Kráľom Popu,” uviedla v mene predávajúceho Janet Lehr. Ako dodala, portrét vznikol “na vrchole ich kariér a je oslavou dvoch úžasných talentov v dejinách globálnej kultúry”.

Tradičný čínsky hudobný nástroj vyrobený v roku 1120 vydražili

V Pekingu v nedeľu 5. decembra 2010 vydražili za rekordných 136 miliónov jüanov (v prepočte približne 15,4 milióna eur) tradičný čínsky strunový hudobný nástroj kučchin vyrobený v roku 1120 pre cisára Chuej-cunga. Vyvolávacia cena dreveného sedemstrunového nástroja podobného citare vykladaného zlatom, striebrom, perlami a jelením parožím bola 16 miliónov jüanov (v prepočte približne 1,8 milióna eur). Hodnotu nástroja zvýšila aj vyrytá pečať cisára Čchien-lunga z roku 1742. Meno nového majiteľa starožitného kučchinu odmietli predstavitelia aukčného domu Poly International Auction prezradiť.