Vianočná električka bude premávať do 23. decembra

Obrázok k článku

Do ulíc Bratislavy  vyrazila vianočná električka, ľudia sa v nej môžu previezť do 23. decembra. Ľudia ňou môžu jazdiť bezplatne a denne podľa osobitého časového harmonogramu, agentúru SITA informovala hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Adriana Volfová. Električka premáva v hodinových intervaloch od 16:00 do 20:00 po rovnakej trase. Ide z bratislavskej Hlavnej stanice na Obchodnú, Kapucínsku, cez tunel, Nábr. arm. gen. L. Svobodu, Rázusovo nábrežie, Mostovú, Jesenského, Námestie SNP a Obchodnú späť na Hlavnú stanicu. V piatok 18. decembra bude jazdu od 16:00 cestujúcim spríjemňovať hudobné zoskupenie.

 

Do mesta tradične vyrazila električka česko-slovenskej výroby typu ČKD-Tatra T2. Na električke je nainštalovaných 27 svetelných reťazí, pričom jedna je dlhá 27 metrov. Na jednej reťazi je 120 svetielok a tak tohtoročná vianočná električka žiari 3 240 svetielkami. Električku môžu tento rok po prvýkrát využiť i charitatívne a neziskové organizácie na svoju propagáciu, a tak sa 9. decembra v nej prezentovala mimovládka Lepší svet, 11. decembra Liga proti rakovine, 14. decembra Spojená škola Mokrohájska, 16. decembra Dobrý anjel a 17. decembra Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska.

 

Cez víkendy 12. – 13. decembra a 19. – 20. decembra vyjde do ulíc i vyzdobená historická električka DPMB #38 vyrobená v roku 1958. Je to posledná dvojnápravová drevená električka vyrobená v Československu. V tomto roku budú svetelné reťaze zdobiť ďalších osem električiek, ktoré budú jazdiť pred Vianocami na rôznych trasách.

DPB vypravuje vysvietenú vianočnú električku piaty rok. “Stalo sa to už akousi tradíciou nielen pre obyvateľov hlavného mesta, no vyzdobené vozidlo obdivujú aj samotní návštevníci Bratislavy,” vysvetlila Volfová.

 

 

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Vianoce, Vianoce prichádzajú …

O niekoľko dní sú tu Vianoce. Stalo sa už tradíciou , že Horehronské múzeum obohacuje svojimi výstavami predvianočnú atmosféru v meste. Spolu s Miestnym odborom Živeny v Brezne pripravilo aj tohoto roku výstavu Čaro a krása Vianoc. Opäť máte možnosť vidieť, ale aj kúpiť si rôzne ručné práce – odevné a bytové doplnky, vianočné pečivo i ozdoby a iné drobné darčekové predmety.

Spišské múzeum predstaví betlehemy zo spišských kostolov

Spišské múzeum v Levoči pripravilo v predvianočnom období IV. ročník Spišských Vianoc. Na výstave v historickej radnici na Námestí Majstra Pavla v Levoči uvidia návštevníci dvadsiatku betlehemov zapožičaných z kostolov stredného a dolného Spiša. Výstava potrvá od 9. do 19. decembra, keďže „betlehemy sa musia na Vianoce vrátiť do kostolov,“ uviedla Dáša Uharčeková Pavúková z múzea. Väčšina betlehemov pochádza z 20. storočia, nájdu sa však medzi nimi aj staršie kúsky.