V stredu sa v Bardejove starobylá radnica a bazilika zahalia do zelenej farby

Dominanty mesta Bardejov sa v stredu 17. marca odejú do zelenej farby. Bardejov sa takto zaradí medzi mestá, ktoré si pripomenú írsky národný sviatok sv. Patrika. Zelenou farbou nasvietia budovu starobylej radnice aj baziliku.

Ako informoval hovorca mesta Bardejov Štefan Hij, myšlienka na naštartovanie rozvoja bilaterárnych vzťahov a spoluúčasti Bardejova na oslavách Dňa sv. Patrika, ktorý je kultúrnym, náboženským a štátnym sviatkom Írov, vznikla v lete minulého roka pri príležitosti návštevy splnomocnenej veľvyslankyne Írska na Slovensku Hildegard Ó Riain v Bardejove. Nasvietenie dominánt mesta má symbolizovať slovensko-írske priateľstvo a spoluprácu mesta a veľvyslanectva. „Ide o znak priateľstva dvoch ustanovizní i dvoch štátov. Sme presvedčení, že aj takáto možno nepatrná aktivita podčiarkne význam tvoriacej sa spolupráce,“ uviedol Hij.

Budova starobylej radnice a Bazilika minor sv. Egídia budú do zelenej farby zahalené v stredu v rámci večernej iluminácie od 20:00 do 22:00. Ako doplnil Hij, v pláne je aj spoločné vysadenie írskeho duba v Parku Európy na sídlisku Obrancov mieru. „Táto aktivita je však z dôvodu protipandemických opatrení presunutá na neskoršie, vhodnejšie obdobie,“ dodal hovorca.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Nové múzeum na trnavskej radnici

8. marca 2007 – Až do jesene potrvá rekonštrukcia trnavskej radnice, ktorej vybrané ?asti prebudujú na múzeum. Ako povedal vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovi?, múzeum sprístupnia na budúci rok pri príležitosti 770. výro?ia založenia mesta.

Odpovede