V Bankej Štiavnici sa bude krstiť

Obnova.sk Fotografia

Občianske združenie KRUH Vás srdečne pozýva na krst knižky Aji Nižňanskej a Ivety Chovanovej Detail, Banská Štiavnica a jej skrytá krása. V knihe ožijú pôsobivé architektonické detaily, tajomné zákutia a zaprášené kúty starých domov. Tento výnimočný vydavateľský počin vznikol vďaka podpore Ministerstva kultúry SR a najmä vďaka niekoľkoročnej dokumentačnej práci štiavnických pamiatkárov. Autorky zotavili hodnotnú a vizuálne príťažlivú publikáciu v snahe upozorniť na architektonické detaily, ktorým čas pridal nielen na kráse, ale aj na krehkosti. Dnes sú mnohé skvosty, ktoré pretrvali aj niekoľko storočí, v ohrození a miznú takpovediac zo dňa na deň.

Všetci milovníci histórie a nevšednej, a predsa pre niekoho každodennej krásy starých vecí, budú vítaní na krste knihy v kaviarni Libresso, dva dni pred Novým rokom, 29.decembra o osemnástej hodine. V prípade, ak sa na krst nebudete môcť dostaviť, veríme, že knižka pocestuje cez Vaše kníhkupectvá za Vami.

Silvia Šujanová

Obnova.sk Fotografia

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Galéria NOVA

Galéria NOVA vznikla koncom roku 1990 a je najstaršou súkromnou galériou na Slovensku. Jej výstavný priestor sa nachádza priamo pod Michalskou bránou v centre Bratislavy. Medzi hlavné ciele galérie NOVA patria prezentácia najvýznamnejších trendov v súčasnom výtvarnom umení. Galéria NOVA sa hlavne orientuje a podporuje umelcov, ktorí sa venujú tvorbe sklenných objektov v duchu tradície Ciglerovej sklárskej školy.

Písmo

1. ÚVOD
Písmo je pamäť ľudstva. Môžeme sa o tom presvedčiť sami. Čo urobíme, keď si budeme chcieť niečo zapamätať? Zaviažeme si uzol na vreckovke? Po čase sa však môže stať, že nám uzol síce pripomenie nejakú povinnosť, ale akú – to nám nepovie. Najlepším spôsobom, ako si niečo zapamätať, je poznamenať si to do zošitu alebo notesu. A ako inak než v písomnej podobe!

Odpovede

  1. V Bankej Štiavnici sa bude krstiť

    1940 Komentar k clanku z predosleho systemu Obnova.sk: 2006-06-03 15:48:36 harp, Krst dopadol vyborne a dufam ze sa knizka coskoro zacne predavat aj na http://www.obnova.sk.

Comments are closed.