Štátne múzeá a galérie ponúkajú milovníkom kultúry možnosť bezplatnej návštevy

Obrázok k článku

Milovníci kultúry môžu naďalej využívať možnosť bezplatnej návštevy ktorejkoľvek galérie alebo múzea, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva kultúry (MK) SR. Takáto príležitosť sa návštevníkom ponúka vždy prvú nedeľu každého mesiaca a výnimkou nie je ani najbližšia nedeľa 6. augusta. Ako informuje na svojej webstránke ministerstvo kultúry, celkovo je počas prvej nedele v mesiaci bezplatne sprístupnených verejnosti až 37 pracovísk múzeí a galérií po celom Slovensku vrátane najnavštevovanejších, ako sú pobočky Slovenského národného múzea (SNM) na hrade Červený Kameň v Častej, Spišské múzeum v Levoči a jeho Spišský hrad, zámok Bojnice, Andrássyovský kaštieľ v Betliari a ďalšie.

 

V zozname 37 pracovísk, ktoré sú vždy prvú nedeľu v mesiaci prístupné pre verejnosť bezplatne, je všetkých 18 pobočiek Slovenského národného múzea po celom Slovensku, tiež bratislavské sídlo Slovenskej národnej galérie a jej pracoviská v Pezinku, Ružomberku, Spišskej Belej a vo Zvolene. Voľný vstup je ďalej aj do všetkých expozícií Múzea Slovenského národného povstania a Slovenského technického múzea. Podrobnosti o otváracích hodinách a podmienkach vstupu nájdu návštevníci na webových stránkach jednotlivých múzeí a galérií.

 

 

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Celoslovenská sieť SNM pozýva na návštevu aj cez sviatky

Slovenské národné múzeum (SNM) počas sviatkov upraví vo svojich múzeách otváracie hodiny. Kým na Štedrý deň a v Prvý sviatok vianočný budú múzeá zatvorené, na Štefana pozýva na prehliadku hneď niekoľko múzeí. Zároveň je pre návštevníkov pripravených niekoľko podujatí, ktoré im spríjemnia sviatočné chvíle, agentúru SITA o tom informovala Markéta Plichtová z oddelenia marketingu a komunikácie SNM.

VÝROČNÁ SPRÁVA SNK za rok 2000

4 ČINNOSTI (PRODUKTY) ORGANIZÁCIE A ICH NÁKLADY 4.1 Ústav knižničných fondov 4.1.1 Stále činnosti: Akvizícia všetkých typov dokumentov, budovanie fondu študovní a príručných knižníc, budovanie databázy dodávateľov, deziderát a nahlásených kníh, Nákupná a oceňovacia komisia, Akvizičná komisia, budovanie vzájomných výmenných vzťahov v rámci MVD, získavanie dokumentov podľa požiadaviek zahraničných partnerov, tvorba ponukových zoznamov multiplikátnych a neprofilových dokumentov, správa fondu MVD, správa majetkovoprávnej evidencie…