SNM-MT: Stretnutie čipiek

Výstava neprofesionálnej paličkovanej čipky, ktorá prezentuje súčasný stav a využívanie tejto textilnej techniky v bytovom textile, odeve a odevných doplnkoch, doplnkoch interiéru a zvykoslovných ozdobách (vianočné a veľkonočné ozdoby). Na výstave sú práce členov 19 klubov paličkovanej čipky zo Slovenska a 16 samostatne tvoriacich autorov. Nachádzajú sa tu predmety inšpirované tradičnou čipkou, ale aj vlastné návrhy autorov. Výstava potrvá do 30.9.2005 v SNM – Etnografickom múzeu.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Huby a ľudia

Dobrý deň, dovoľujem si Vás informovať o výstave konanej v Slovenskom národnom múzeu v Martine – Múzeu Andreja Kmeťa. Autorom výstavy je RNDr. Vladimír Straka.

Batika

Na výstave sa verejnosti predstavia tri textilné výtvarníčky, z ktorých každá prezentuje svojou tvorbou inú podobu techniky batikovania.

Slovenskí výtvarníci vystavujú na Morave

24. februára 2005 (SITA) – Výstavu Stretnutie – Setkání sprístupnili verejnosti vo foyeri Klubu kultury v Uherskom Hradišti. Ako agentúru SITA informovala pracovníčka Trenčianskeho osvetového strediska Jaroslava Tichá, svoju tvorbu predstavuje tridsať výtvarníkov z oboch strán hraníc z regiónov Trenčín a Uherské Hradiště. Výstava je pestrá aj rôznorodosťou výtvarných techník zúčastnených autorov.