Slovenské národné múzeum ponúka novú vstupenku

Návštevníci Slovenského národného múzea (SNM) v Bratislave môžu navštíviť na jednu vstupenku sedem múzeí, ktoré pod neho spadajú. Týka sa to Prírodovedného múzea, zrekonštruovanej budovy a expozície Múzea židovskej kultúry na Židovskej ulici, Múzea kultúry Chorvátov na Slovensku v Devínskej Novej Vsi a štyroch budov múzeí na Žižkovej ulici – teda Archeologického múzea, Múzea kultúry karpatských Nemcov, Múzea kultúry Maďarov na Slovensku a Výstavného pavilónu Podhradie.

Základná vstupenka stojí desať eur, cena zľavnenej je päť eur a rodinnú vstupenku si možno kúpiť za 33 eur. Spoločná vstupenka do bratislavských múzeí platí šesť mesiacov od zakúpenia a označenia, okrem toho je prenosná. “Každé z múzeí môže návštevník navštíviť s touto vstupenkou raz,” informovala agentúru SITA Renáta Holienčinová z oddelenia prezentácie a marketingu múzea.


Historické múzeum a Hudobné múzeum sú v súčasnosti v rekonštrukcii, do novej vstupenky by mali byť zahrnuté na budúci rok.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Celoslovenská sieť SNM pozýva na návštevu aj cez sviatky

Slovenské národné múzeum (SNM) počas sviatkov upraví vo svojich múzeách otváracie hodiny. Kým na Štedrý deň a v Prvý sviatok vianočný budú múzeá zatvorené, na Štefana pozýva na prehliadku hneď niekoľko múzeí. Zároveň je pre návštevníkov pripravených niekoľko podujatí, ktoré im spríjemnia sviatočné chvíle, agentúru SITA o tom informovala Markéta Plichtová z oddelenia marketingu a komunikácie SNM.

Národné múzeum je v strate, návštevníci by to nemali pocítiť

Slovenské národné múzeum (SNM) je v zlej finančnej situácii, napriek tomu ubezpečuje návštevníkov, že v ňom nájdu aj naďalej zaujímavé podujatia. Ako na dnešnej tlačovej besede informoval generálny riaditeľ SNM Rastislav Púdelka, národné múzeum bolo podľa účtovnej uzávierky za prvý polrok tohto roku v strate 31 843 eur. Čo je však pre múzeum ešte horšie, musí na základe vládneho auditu zaplatiť 316 643,65 eura. Je to preto, lebo finančná kontrola zistila, že SNM v rokoch 2006 až 2008 použilo verejné prostriedky pridelené múzeu v rozpore s účelom ich použitia. Múzeum už jednu tretinu z celkovej sumy, ktorú musí vrátiť, zaplatilo. Púdelka však nevie, kde zoberie prostriedky na splátku druhej tretiny, ktorú majú vyplatiť v januári 2011. Jeho vedenie chce hneď po prijatí programového vyhlásenia vlády rokovať s novým ministrom kultúry Danielom Krajcerom o možnostiach riešenia situácie. SNM je jednou z organizácii patriacich pod Ministerstvo kultúry SR.

Narodenie, detstvo a mladosť v tradičnej kultúre Slovenska

Pre všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť, aké to bolo byť dieťaťom pred sto rokmi, pripravilo Slovenské národné múzeum zaujímavý výstavný projekt nazvaný OHÝBAJ MA MAMKO. Výstava prezentujúca zbierky 8 múzeí dokumentujúcich kultúru národnostných menšín doplnené o exponáty Slovenského národného múzea v Martine bude pre verejnosť sprístupnená od 24. novembra 2010 do 31. júla 2011 v Slovenskom národnom múzeu v Martine.