Salónnym vlakom do Slavkova pri Brne – 205. výročie pamätnej bitky troch cisárov

Po piatich rokoch opäť pripravuje spoločnosť WAGON SERVICE travel, pri príležitosti 205. výročia bitky troch cisárov, salónny vlak do Slavkova pri Brne. Vlak bude vypravený 3. decembra 2010 v obedňajších hodinách z bratislavskej hlavnej železničnej stanice. Je určený nielen pre milovníkov dejín a vyznávačov cestovania po železnici, ale aj pre všetkých záujemcov, ktorí sa chcú pozrieť na miesta, kde sa pred 205 rokmi 2. decembra 1805 odohrávala slávna Slavkovská bitka troch cisárov – francúzskeho cisára Napoleona I., ruského cára Alexandra I. a rakúskeho cisára Františka.
Vo vlakovej súprave nebudú chýbať, okrem moderných osobných vozňov, ani spoločenské, salónne, tanečné vozne. Bude teda pripravený dokonalý priestor pre pohodlnú dopravu, občerstvenie a zábavu účastníkov. Pre nich je pripravený bohatý program – welcome drink na palube vlaku, občerstvenie spojené s ochutnávkou vína, zábava v spoločenskom a salónnom vozni. Priamo v Slavkove a jeho okolí ich čaká prehliadka improvizovaného vojenského táboriska s vojakmi francúzskej a rakúskej armády, s markytánkami a civilistami v dobových kostýmoch. Spoločne si účastníci pozrú Mohylu mieru a kaplnku, zámok v Slavkove a pochutnajú si na Napoleonovom guláši v „delovej guli“ a domácej moravskej slivovici.
Uzimeným účastníkom iste dobre padne varené víno pred nástupom do vlaku a potom ich už čaká zábavná spiatočná cesta do Bratislavy.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články