Sakrálne námety v neprofesionálnej tvorbe

Žilinský v samosprávny kraj – Oravské osvetové stredisko v Dolnom Kubíne, v spolupráci s Regionalnym ooerodkom kultury v Bielsku-Bialej a Mestským kultúrnym strediskom v Dolnom Kubíne pozývajú Vás a Vašich priateľov na otvorenie medzinárodnej výstavy Sakrálne námety v neprofesionálnej tvorbe 06. mája 2005 o 15:00 hod. do výstavných priestorov Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne.

Výstava potrvá do 27. mája 2005 a bude sprístupnená v pracovných dňoch od 08:00 hod. do 16:00 hod. (pre organizované skupiny na základe ohlásenia na tel. 5864 978).

Na výstave sa prezentujú:
Ján Krkoška (Zázrivá), Aurel Smoleň (Revišné), Ján Šeliga (Hruštín), Štefan Siváň (Babín), Peter Bohucký (Babín), Ľubomír Orságh (Námestovo), Ján Sivoň (Sihelné), Viera Farská (Oravská Jasenica), Ján Žilinec (Dolný Kubín), Stanislav Ondrík (Krásna Hôrka), Jozef Kompan (Tvrdošín), Jozef Medvecký – Beňo (Tvrdošín), Pavol Papp (Trstená) a Henryk Stanclik (Bielsko-Biala, Poľsko)

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Oravská galéria v Dolnom Kubíne: Spoznávajme galériu

Oravská galéria v Dolnom Kubíne pripravila pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí a galérií od 17. do 20. mája 2005 týždeň „SPOZNÁVAME GALÉRIU“ spojený so superkvízom pre deti a mládež dolnokubínskych škôl, pre ktoré sú pripravené otázky, ktoré preveria ich vedomosti o Oravskej galérii a jej zbierkach, ktorá tento rok oslavuje 40. výročie svojho založenia.

V Dolnom Kubíne rastie Lipa sútokov sveta

V Dolnom Kubíne majú atrakciu – Lipu sútokov sveta, ktorú môžu obyvatelia mesta, ale aj návštevníci polievať vodou z celého sveta. Mesto vytvorilo tradíciu, ktorou chce poukázať na spolupatričnosť mesta s krajinami Európskej únie ale i celého sveta. Vodu môžu nosiť dovolenkujúci občania na oddelenie kultúry Mestského úradu v Dolnom Kubíne spolu s dôkazom, napríklad fotografiou zachytávajúcou miesto, kde vodu nabrali. Za prinesenú vodu každý občan získa certifikát, čím sa zapojí do možného svetového rekordu v počte riek, ktorými bol poliaty jediný strom. Zatiaľ bola lipa poliata šestnásťkrát. Rastie aj vďaka vode z Atlantického oceánu či amerického Mississipii.