Rekonštrukciu hotela Tatra stavebný úrad zastavil

NITRA – Rekonštrukcia slávneho hotela Tatra v pamiatkovej zóne Nitry nepokračuje. Stavebný úrad rozhodol, aby práce okamžite zastavili.
Nadstavba hotela nie je podľa úradu v súlade s vydaným stavebným povolením. Firma, ktorá hotel rekonštruuje, podľa úradu výrazne zmenila geometriu krovu a tým aj výraz budovy.

“Vyzvali sme stavebníka, aby preukázal, že zmeny podkrovia nie sú v rozpore s verejnými záujmami. Ak to nepreukáže dokladmi od inštitúcií do určitého termínu, stavebný úrad vydá rozhodnutie o odstránení nepovolených častí stavby,” povedala právnička stavebného úradu Helena Spišiaková. Práce sa môžu začať iba po vydaní nového rozhodnutia o dodatočnom povolení zmien.


Hotel Tatra je architektonickou dominantou mesta od 19. storočia. Voľakedy ho volali Slávia či Lakner.


Stavebný úrad začal proti stavebníkovi konanie za dva správne delikty – nerešpektovanie predošlej výzvy na zastavenie prác a zmenu stavby v rozpore so stavebným povolením. Za prvý delikt je horná hranica pokuty do 400-tisíc, za druhý do dvoch miliónov korún.


(bej)


Zdroj: Denník SME, 13. 6. 2006

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Kaníkovcom zastavili nadstavbu

BANSKÁ ŠTIAVNICA – Nadstavbu hotela Grand Matej, ktorý patrí exministrovi Ľudovítovi Kaníkovi a jeho manželke, štiavnický stavebný úrad zastavil. Nadstavba je riešená inak, ako uvádza projekt. Podľa projektu malo byť pristavené jedno poschodie, zdvihnutím strechy však pribudli aj podkrovné priestory.

Pokuta za plastové okná

Pokuta do výšky dvoch miliónov korún hrozí nájomníkovi v budove YMCA, ktorá je kultúrnou pamiatkou, za to, že v zadnom trakte vymenil pôvodné okná za plastové, pri?om nebola dodržaná ani ve?kos? okenných otvorov.