Predkladanie prihlášok na Cenu ministerky kultúry je stále otvorené

Cena ministerky kultúry nahrádza päť ocenení rezortu v oblastiach umenia a kultúrneho dedičstva.

Predkladanie prihlášok na Cenu ministerky kultúry je stále otvorené. Ministerstvo kultúry SR (MK SR) to uviedlo v tlačovej správe, ktorú zaslal Michal Hajtol z odboru komunikácie rezortu.

Predkladanie prihlášok do nominačného procesu za oblasť kultúrneho dedičstva a kultúrno-osvetovej činnosti je možné do soboty 20. februára. Prihlášky za oblasť múzeí, galérií a knižníc sa uzavrú v nedeľu 28. februára. Výzva na predkladanie návrhov na udelenie Ceny ministerky kultúry za rok 2020 za umenie a celoživotný prínos v oblasti kultúry je otvorená až do soboty 20. marca.

Cena nahrádza päť doterajších ocenení MK SR v oblastiach umenia a kultúrneho dedičstva a zvyšuje tým kredibilitu cien udeľovaných rezortom kultúry a ministerkou. Nominácie na laureátov môžu predkladatelia posielať v troch kategóriách. Tými sú cena za výnimočný prínos v oblasti umenia, cena za dlhoročný alebo celoživotný prínos v oblasti kultúry a cena za výnimočný prínos inštitúcií v oblasti kultúrneho dedičstva alebo kultúrno-osvetovej činnosti. Predkladatelia nájdu všetky podrobnosti na webovej stránke MK SR.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Odpovede