Predkladanie prihlášok na Cenu ministerky kultúry je stále otvorené

Cena ministerky kultúry nahrádza päť ocenení rezortu v oblastiach umenia a kultúrneho dedičstva.

Predkladanie prihlášok na Cenu ministerky kultúry je stále otvorené. Ministerstvo kultúry SR (MK SR) to uviedlo v tlačovej správe, ktorú zaslal Michal Hajtol z odboru komunikácie rezortu.

Predkladanie prihlášok do nominačného procesu za oblasť kultúrneho dedičstva a kultúrno-osvetovej činnosti je možné do soboty 20. februára. Prihlášky za oblasť múzeí, galérií a knižníc sa uzavrú v nedeľu 28. februára. Výzva na predkladanie návrhov na udelenie Ceny ministerky kultúry za rok 2020 za umenie a celoživotný prínos v oblasti kultúry je otvorená až do soboty 20. marca.

Cena nahrádza päť doterajších ocenení MK SR v oblastiach umenia a kultúrneho dedičstva a zvyšuje tým kredibilitu cien udeľovaných rezortom kultúry a ministerkou. Nominácie na laureátov môžu predkladatelia posielať v troch kategóriách. Tými sú cena za výnimočný prínos v oblasti umenia, cena za dlhoročný alebo celoživotný prínos v oblasti kultúry a cena za výnimočný prínos inštitúcií v oblasti kultúrneho dedičstva alebo kultúrno-osvetovej činnosti. Predkladatelia nájdu všetky podrobnosti na webovej stránke MK SR.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Riaditeľ UNESCO na návšteve SR

11. 07. 2002 – Archívny článok na spestrenie. Prečítajte si čo sa dialo v minulosti z tlačových správ Ministerstva Kultúry Slovenskej Republiky.
Aktuálne otázky z oblasti ochrany kultúrneho dedičstva boli hlavnou témou včerajšieho stretnutia ministra kultúry Milana Kňažka s generálnym riaditeľom UNESCO Koichirom Matsuurom, ktorý pricestoval na štvordňovú návštevu Slovenskej republiky.

Odpovede