Spolupráca medzi Slovenskom a Poľskom v oblasti kultúry

Minister kultúry Poľskej republiky Waldemar Dabrowski a veľvyslanec Slovenskej republiky v Poľsku František Ružička , v zastúpení ministra kultúry SR Františka Tótha podpísali 14. októbra 2005 vo Varšave.Program spolupráce medzi ministerstvom kultúry Slovenskej republiky a ministrom kultúry Poľskej republiky na roky 2005 -2007. Podpis Programu je výborným predpokladom pre zintenzívnenie vzájomných vzťahov. Dokument vytvára rámec pre realizáciu kultúrnych podujatí, ktoré môžu predstaviť kultúrnej verejnosti oboch krajín najlepšie súbory a diela, prezentujúce sa na významných festivaloch a iných podujatiach a prispievať tak k zachovaniu rozmanitého európskeho kultúrneho dedičstva.

Zdroj: Ministerstvo Kultúry SR

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Slovensko a India zlepšia kultúrnu spoluprácu

BRATISLAVA 4. decembra 2004 (SITA) – Slovensko a India zlepšia kultúrnu spoluprácu. Vyplýva to z Programu spolupráce medzi vládami Slovenskej republiky a Indickej republiky v oblasti kultúry a umenia na obdobie rokov 2004 až 2007, ktorý tento týždeň odsúhlasila vláda SR. Návrh, ktorý po niekoľkoročnej diskusii s indickou stranou vypracovalo Ministerstvo kultúry SR, počíta s tým, že v najbližších troch rokoch by sa mala zintenzívniť výmena umeleckých súborov, spolupráca prekladateľov a spisovateľov, ale aj galérii a múzeí oboch krajín.

Slovensko a India zlepšia kultúrnu spoluprácu

BRATISLAVA 4. decembra 2004 (SITA) – Slovensko a India zlepšia kultúrnu spoluprácu. Vyplýva to z Programu spolupráce medzi vládami Slovenskej republiky a Indickej republiky v oblasti kultúry a umenia na obdobie rokov 2004 až 2007, ktorý tento týždeň odsúhlasila vláda SR.